3 GB RAM için Windows 10 vs Windows 8.1

Windows 7'e laf geldi burası karışır. Eski PC'ye ve düşük RAM'li sisteme sahip birisi için 8.1 saçma. AMD APU'ya sahip laptop var evde, E1 işlemciye sahip 4 GB RAM SSD'li, 8.1 de dayanılmaz hantal ama Windows 7'de stabil.
Windows 8.1, hem 7'den hem de 10'dan daha stabil ve performanslı bir işletim sistemi. Windows 10 kullanmamın sebebi 8.1'de DX12 ve Ryzen desteği olmaması.

8.1 daha iyi olur.

Tarayıcılar bile 1GB RAM kullanıyor.

1612691906445.png

Edge 2 sekme açık 171.4MB kullanıyor.

Niye kullanılmasın abi düşük sistemi olan kullanabilir bana göre yanında sağlam bir antivirüs ile ben de 4 GB RAM var 9 senelik bilgisayar Windows 8.1 test ettim bayağı ağırdı sonra Windows 7 geçtim rahatladı bilgisayar.
Hocam kullanılmaz çünkü destek yok. En kötü 1-2 sene sonra programlar da desteğini çekecek. Windows XP gibi dönemine göre iyiydi ama artık kötü. Windows 7 günümüze göre yetersiz kalıyor artık. 2009 yılında çıkmış sürümde kalmanın pek bir avantajı yok artık. Windows 8.1'de gerekli ayarlamalar yapılınca sorunsuz kullanılabiliyor. Ben 2 GB RAM ile stabil kullanıyordum Windows 8.1'i. Üstelik işlemci 2 çekirdekli Intel Atom'du.

Dediğim gibi kullanmanın pek bir avantajı yok Windows 7'yi. Neredeyse çıkalı 12 yıl olacak. 12 yıl önce iyi miydi? Evet iyiydi süper ötesiydi hatta. Windows Vista rezaletinden sonra bir oh çektirmişti kullanıcılara. Ama çok geçmeden üzerine 3 tane majör Windows sürümü çıktı. Ve bu sürümler öyle küçük değil büyük yenilikler getirdi. Windows 7 bu yüzden çağ dışı kaldı.

Yeni konular

Geri
Yukarı