3 GB RAM ve E7300'lü sisteme işletim sistemi önerisi

Outwhi

Centipat
Merhaba dostlar!
Şu an elimde.
3 GB RAM,
Intel Core 2 Duo CPU E7300 @ 2,66 GHz 2,67 GHz,
NVIDIA GeForce GT 420'li bir sistem var bu sistemde genellikle Photoshop vs. işlemler yapmayı düşününüyorum. Zaten oyun desek NVIDIA GeForce NOW sağ olsun o işi hallediyor 😀
Şu an Windows 10 Pro kurdum keşke kurmasaydım, aşırı donuyor hatta öyle donuyor ki daha demin mavi ekran verdi. Windows 7 kullanıyorduk astılar abimizi 🙃 sizce hangi işletim sistemini kurmalıyım? Diğer forumlara ve bölümlere baktığımda Linux önermişler ama hiç bilmiyorum bu herhangi bir sıkıntı çıkartır mı?
Teşekkürler!

EDİT: 64x bit

Son düzenleme:
Windows 8.1 Single Language 32 Bit kurabilirsiniz. Hoşunuza gitmezse de Windows 7 Home Basic 32 Bit kurabilirsiniz.

Öncelikle teşekkürler, Windows 7 indirdim fakat çoğu uygulamayı çalıştıramadım. Windows 8.1 ile Linux arasında kaldım önceki işletim sistemim Windows 8.1 Pro idi fakat hiçbiri Windows 7'nin yerini tutmadı 64 Bit olduğundan kasıyordu. Single Language bu kasmayı minimum a indirir mi?

Öncelikle teşekkürler, Windows 7 indirdim fakat çoğu uygulamayı çalıştıramadım. Windows 8.1 ile Linux arasında kaldım önceki işletim sistemim Windows 8.1 Pro idi fakat hiçbiri Windows 7'nin yerini tutmadı 64 Bit olduğundan kasıyordu. Single Language bu kasmayı minimum a indirir mi?
Eski bilgisayarımda açtığımda içince Win 8.1 Single Language vardı Performans olarak o kadar beğenmediğim için Win 10 Single Language geçiş yapmıştım daha iyi gelmişti ancak oda tatmin etmediği için Win 7 Ultimate geçiş yaptım ve rahata kavuştum diyebilirim
x64 Bir sistemdi 4 GB RAM AMD Radeon HD 8400 512 MB ekran kartı AMD A-6 5200 2.0 GHz İşlemci vardı içerisinde Win Pro işletim sistemleri gereksiz ve bir çok kullanıcın kullanmadığı bir çok arka plan uygulamalara sahip olduğu için düşük sistemlerde sıkıntı yaşadım bu zamana kadar.
Önerim Win 7 Ultimate x64 Ayrıca işlemciniz x64 Destekliyor bilginiz olsun 32 bit kurmayın boştan yere 32 bit kurduğunuz için bazı programları açamayabilirsiniz

Son düzenleme:
Merhaba dostlar!
Şu an elimde.
3 GB RAM,
Intel Core 2 Duo CPU E7300 @ 2,66 GHz 2,67 GHz,
NVIDIA GeForce GT 420'li bir sistem var bu sistemde genellikle Photoshop vs. işlemler yapmayı düşününüyorum. Zaten oyun desek NVIDIA GeForce NOW sağ olsun o işi hallediyor 😀
Şu an Windows 10 Pro kurdum keşke kurmasaydım, aşırı donuyor hatta öyle donuyor ki daha demin mavi ekran verdi. Windows 7 kullanıyorduk astılar abimizi 🙃 sizce hangi işletim sistemini kurmalıyım? Diğer forumlara ve bölümlere baktığımda Linux önermişler ama hiç bilmiyorum bu herhangi bir sıkıntı çıkartır mı?
Teşekkürler!

EDİT: 64x bit
iyi forumlar üstad linux da bir çok photoshop programı mevcut linux denemelisin
ssd olursa sistem de daha iyi olur
en azından 120 GB ssd iş görür diye umuyorum sistem artık ben öldüm çalışmak istemiyorum dediği zaman ssd yi sök başka sistemde aynı ssd ile devam et

Geri
Yukarı