3 günlük su orucu serüvenim

AskinMustafa

Centipat
Daha fazla  
25 Temmuz saat 17.30 son lokma ile süreci başlattım. 30 Temmuz pazar günü 17.30'da toplam 120 saat sürecek serüveni sonlandıracağım. 1 ay önce 3 günlük su orucu deneyimim olmuştu.
Başlangıç tartım --->77.45 kg (son lokmadan 2 saat sonra ölçülmüştür). Her 24 saat yani 30 Temmuz'a kadar her gün saat 19'da unutmaz isem bu şekilde tartım alacağım.

Günde bir kupa filtre kahve, bir kupa yeşil çay, bir adet maden suyu, 400mg kadar magnezyum takviyesi (200mg malat, 200mg bisglisinat ve sitrat) Çinko takviyesi (Çinko pikolinat 15 mg) ve en fazla 1 çay kaşığını geçmeyecek şekilde himalaya tuzu kullanmış olacağım.

Her gün saat 19 sularında tartımı aldığımda güncelleyeceğim. Aktif bir yaşantıya sahibim. Gün içerisinde 8 bin adım altına düşmüyorum.

Elde etmek istediğim:
Süreç sonunda çok fazla yeme isteği ve bunun abur cuburlardan ibaret olduğu ben artık bu vücuda atılan reset sonrası her yediğinde dikkat edecek. Kısaca beslenmede ölçüyü tutturmak.

Not: Kardiyovasküler antrenmanlar tamamen olmayacak. Normalde antrenman yapan bireyim fakat bu süreçte sporu tamamen minimal tutacağım. Oldukça aktif ve yürüme halinde olacağım sadece.

Son düzenleyen: Moderatör:
25 Temmuz saat 17.30 son lokma ile süreci başlattım. 30 Temmuz pazar günü 17.30'da toplam 120 saat sürecek serüveni sonlandıracağım. 1 ay önce 3 günlük su orucu deneyimim olmuştu.
Başlangıç tartım --->77.45 kg (son lokmadan 2 saat sonra ölçülmüştür). Her 24 saat yani 30 Temmuz'a kadar her gün saat 19'da unutmaz isem bu şekilde tartım alacağım.

Günde bir kupa filtre kahve, bir kupa yeşil çay, bir adet maden suyu, 400mg kadar magnezyum takviyesi (200mg malat, 200mg bisglisinat ve sitrat) çinko takviyesi (çinko pikolinat 15 mg) ve en fazla 1 çay kaşığını geçmeyecek şekilde himalaya tuzu kullanmış olacağım.

Her gün saat 19 sularında tartımı aldığımda güncelleyeceğim. Aktif bir yaşantıya sahibim. Gün içerisinde 8 bin adım altına düşmüyorum.

Elde etmek istediğim:
Süreç sonunda çok fazla yeme isteği ve bunun abur cuburlardan ibaret olduğu ben artık bu vücuda atılan reset sonrası her yediğinde dikkat edecek. Kısaca beslenmede ölçüyü tutturmak.

Not: Kardiyovasküler antrenmanlar tamamen olmayacak. Normalde antrenman yapan bireyim fakat bu süreçte sporu tamamen minimal tutacağım. Oldukça aktif ve yürüme halinde olacağım sadece.

Edit: 26 Temmuz--->76.00 kg.

26 saatlik orucun ardından devam etmeyeceğim. Erteleme kararı aldım.

Son düzenleme:
Çok sağlıksız değil mi bu oruç?
Hem de çok sağlıksız. Kilo vereceğim diye çok çok daha sağlığından oluyorsun.

Konu sahibi, genelleme yapıyorum, alınmayın. Kusura bakmayın ama su diyeti denilen şey kerizlikten başka bir şey değildir. Kilo vermek için sizi daha da sağlıksız durumlara sokan bir şey diyet falan olamaz.

Hem de çok sağlıksız. Kilo vereceğim diye çok çok daha sağlığından oluyorsun.

Konu sahibi, genelleme yapıyorum, alınmayın. Kusura bakmayın ama su diyeti denilen şey kerizlikten başka bir şey değildir. Kilo vermek için sizi daha da sağlıksız durumlara sokan bir şey diyet falan olamaz.

Su diyeti değil su orucu. Beslenme rutinim oldukça düzenli ve de yeterli protein alıyor metabolik antrenmanlar yapıyorum. Son 1 senedir artan kondisyonuma ben bile inanamıyorum. 3 günlük su orucumda tam 4.5 kilo gitti elbette kastan da kayıp olabilir. Fakat bu beslenme başlayınca hemen iyileşebilecek bir şey. Sağlıksız olduğu da garanti değil genelleme yapmak bilimde pek de doğru değil. Sağlıklı olduğunu da savunmuyorum. Fakat vücudumun sesini dinliyorum. 3 günlük su orucunu yıllardır merak ediyorum ve bir gün başladım ve tamamladım. Burada kendime teşekkür ediyorum.3.günde bile bitmek bilmeyen bir enerjim var idi. Biz insanoğlu gerçekten açlığa alışmış insanlarız ve bu açlığın insan vücudunda mucizevi etkileri olduğuna inanıyorum ayrıca bilimde söylüyor. 3 günlük oruç normali ve bunun üzerine eklenecek her saat tehlikeli olduğunu da söylüyorlar bunu kabul ediyorum. 72 saat aldığımız tüm etkileri alıyoruz zaten. Onun dışında mutlaka vücudunu bilenlerin denemesi gereken olay.78.96'ten 73.5a kalıcı bir biçimde düşmüştüm ve de kilomu tamamen korudum. Bel bölgesinden inceldim. Antrenmanlara döndüğümde de hamlık yoktu. Beslenme çok ciddi bir olay. Eğer gerçekten çözdüm diyen insan var ise hayatın her alanında her şeyi başarabilir.

1 günde 1.50 kilo neredeyse. Aslında gayet iyi duruyor hocam. Neden ertelediniz?

45 derece bir hava var. Oldukça bunaltıcı. Ayrıca bu aralar yoğunluk ötürü erteleme kararı aldım.

Çok sağlıksız değil mi bu oruç?

Ben otofaji amacıyla yapmıştım. Oldukça hissettim. 24 saatin arından baş ağrısı ve halsizlik geldi. 2-3 saat içerisinde geçti.2. günü de bir hayli tamamlamıştım. Fakat 3.gün nasıl oluyorsa sanki bir yerden enerji almış gibiydim. Öyle ki 3.gün sonunda orucu bozarken keşke biraz daha uzatsaydım dedim :D.demek istediğim vücut belirli sinyaller ile ki bence bunların çoğu yalan. Örneğin duyusal açlık gibi şeyler. Bunlara biraz zaman vereceksin. Dediğim gibi otofaji için dahasında vücuda bir optimal reset gibi düşünelim.

1 günde 1.50 kilo neredeyse. Aslında gayet iyi duruyor hocam. Neden ertelediniz?

Hocam ek olarak yarın sabah antrenmanlarıma geri dönüyorum. 3 gün oldu hiçbir şey yapmadım. Beslenmeye dikkat ederek istediğim kiloya zaten ulaşacağım. Bu sadece biraz zaman alacak.

Son düzenleme:
45 derece bir hava var. Oldukça bunaltıcı. Ayrıca bu aralar yoğunluk ötürü erteleme kararı aldım.
İsabet olmuş. Vücudunu fazla zorlamaya gerek yok bu sıcak ve yoğunlukta.
Hocam ek olarak yarın sabah antrenmanlarıma geri dönüyorum. 3 gün oldu hiçbir şey yapmadım. Beslenmeye dikkat ederek istediğim kiloya zaten ulaşacağım. Bu sadece biraz zaman alacak.
Bunu bir de su orucuyla düşünürsek gerçekten de güzel kilolar verilebilir ama sağlıklı mı emin değilim. Bu kadar hızlı kilo verilirse geri alması da epey kolay oluyor diye biliyorum çünkü.

Edit: Su orucuna bir arkadaşım ile niyetlendim. Pazartesi gününe kadar 72 saat sürdürmeyi hedefliyoruz. Günde 3-4 litre suyun altına düşmemeye de and içtik. Haydi bismillah.

Bir kaç araştırmam doğrultusunda 3 gün içinde vücut istediğini yapıyormuş ve alıyormuş bundan sonraki günler olumsuza kayabilir neticesinden ötürü net ve sabit bir biçimde 72 saat

Yeni konular

Geri
Yukarı