3 "Keko" bize bulaştı

Merak ettiğim öbür bir şey, acaba neden böyle yapıyorlar? Yahu sen niye millete bulaşmaktan keyif alırsın ki? Bıçaklasan bütün ömrün hapiste geçecek zaten, derdin ne be ?
Sizin oradakileri bilmiyorum hocam. Bir süre önce Adana'ya malzeme almaya gittim. Kuytu bir mahalleden araçla geçerken kafası güzel birkaç kişi arabanın önüne atladı. Gözler falan kaymış, otla falan erişilecek kafa değil, belli kimyasal bir şey kullandıkları. Çekilmeseler mecbur tepeleyecektim araçla. Aynı mahallede sokak arasında duran kimse yol vermiyor, araçla geçmeye çalışıyorum kimsenin umrunda değil. Ne yiyorlar ne içiyorlar bilmiyorum ama çok değişik bi kafaları vardı. Memleketin gözünü seveyim dedim.

Aynen öyle. Birine bulaş bulaş nereye kadar? Mutlaka bir gün arkası sağlam, yürekli biri denk gelir onlara. :D
Arkası sağlam birinin olmasına gerek yok. Toplumca zaten gergin olduğumuz için herhangi bir insanın 3-4 saniyelik gözünün dönmesine bakar iş. Haklısın abi der geçerim diyen benim bile ara sıra yeter lan ananızı, avradınızı diye bağırdığım zamanlar olmadı değil.

Yok hocam öyle olmuyor o iş, Girebiliyorlar ama denetim saatleri dışında denetim yapmıyorlar.
Her kişinin kendine ait saati var.

Olabilir, ama en fazla 1 dakika sürecek iş için neden böyle yapıyorlar?

Denetim saati dışında olmasına rağmen bana saniyeler içinde uyarı atanlar neden bir nokta işareti hatasına müdahale et miyor?

İşlerine gelmiyor çünkü.

Polisi arayabilirdiniz, böyle tipler aslında cacıktır hiçbir halt yiyemez yani dövüşseniz bile haşat ederdiniz. Ama arkadaşlarını çağırması da cabası, böyle tipler hayvanlar aleminde bile yok özel bir tür.

Polisi arayabilirdiniz, böyle tipler aslında cacıktır hiçbir halt yiyemez yani dövüşseniz bile haşat ederdiniz. Ama arkadaşlarını çağırması da cabası, böyle tipler hayvanlar aleminde bile yok özel bir tür.
Hocam adalet sistemimizde "mağdur ölene kadar ceza yok" gibi bir anlayış olduğu için hiçbir şey olmazdı. Sadece bela almış olurlardı başlarına.

Geri
Yukarı