3. kez üniversite sınavına girmek

Daha fazla  
Selam,

2020'de ilk kez sınava girmiştim, sistem hakkında hiçbir bilgim yoktu ve 1-2 ay pata küte girişerek düzensiz ve plansız çalışmamla birkaç net arttırmıştım. Sonrasında işte haziran ayına kadar sıfır çalışma, soru bile çözmeden sınava girmiştim ve kafama göre bir yer yazıp gitmiştim. 2021 senesi içerisinde üniversiteyi bırakmıştım, hem OBP kesilmesi hem de az ay kalması sebebiyle o sene sınava girmemiştim. Bu sene için hazırlanmaya 2021 Temmuz ayında başlamıştım fakat bu sene hem sorumsuzluk hem de canımı sıkan bazı olayların olması sebebiyle tam randımanlı çalışamasam da 40 nete yakın bir net artışı yaşadım hem de çalışmayı öğrendim.

Bu seneki YKS netlerim şu şekilde:
  • Türkçe 35
  • Sosyal 12
  • Matematik 20
  • Fen 6,25
  • YDT 66

Mezuna kalmaya karar verdim, çalışma hevesimin ve isteğimin olduğunun farkındayım. Bu sene nasıl yol izleyebilirim? Bir dilci olarak matematiği +30 mümkünse +35 ve feni de +15 yapmak istiyorum. Bunun için neler önerirsiniz, hangi kaynaklardan gitmem gerekir ve hangi kanallardan izlemem gerekir?

Ek olarak seneye AYT denemeli miyim? Edebiyat, Tarih ve Coğrafya çok korkutmuyor açıkçası fakat AYT Matematik gözümü korkutuyor. TYT hedeflerimi gerçekleştirirsem AYT de girmezsem o TYT ziyan olacakmış gibime geliyor. Siz ne dersiniz?

Bu sene mezuna bırakma sebebim ise malum yüksek nete düşük sıralama gelmesi ve netlerimin bu sıralamaları hak ettiğini düşünmemem. Hedefim bir hayli yüksek, seneye kalırsam bunu gerçekleştirebileceğimin farkındayım. Nasıl çalışılması gerektiğini de biliyorum, bu sebepten yüksek özgüvenle ve iyi bir mentalle mezuna bırakma kararı aldım. Az çok hangi kaynaklardan ve hangi hocalardan ilerleyeceğimi de biliyorum fakat yine de bir danışmakta fayda var diyerek konu açmak istedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam üniversite tercihi kalan hayatının tamamını etkiler. Eğer sorumsuzluğun üstesinden gelebilecekseniz deneyin derim. Mesela bende istediğim gibi yapamadım ama mezuna kalmayı düşünmüyorum çünkü kalırsam daha kötü yapacağımı hayal edebiliyorum.

Geri
Yukarı