3 kg dambılla spor yapılır mı?

yigit0708

Femtopat
Daha fazla  
Ben şimdi 8'e gidiyorum seneye liseye geçeceğim malum lise ortamı zayıf olanı ezerler mantığında. Bu yüzden gelismem lazım biraz zayıfım zaten 3-4 kgluk dambılla neler yapabilirim. Ronnie coleman olayım demiyorum sadece az yapılı olmak amacım.

3-4 ile zor. 10 kiloluklarla bir şey olabilir belki. 3-4 kg zaten annenizin pazar poşetlerinden hafiftir.
Alakası yok. Önce hafif ile başlayıp gelişmesi lazım. En az 2 hafta bu kilolarda gecerse sağlıklı olur. He eleman güçlü ise bilemem ama ortalama insansa kaldırabilir.

Ben şimdi 8'e gidiyorum seneye liseye geçeceğim malum lise ortamı zayıf olanı ezerler mantığında. Bu yüzden gelismem lazım biraz zayıfım zaten 3-4 kgluk dambılla neler yapabilirim. Ronnie coleman olayım demiyorum sadece az yapılı olmak amacım.
Ayrıca lisede öyle bir şey yok. Sen gidip ona buna sataşmaz isen bir problem çıkmaz.

Alakası yok. Önce hafif ile başlayıp gelişmesi lazım. En az 2 hafta bu kilolarda gecerse sağlıklı olur. He eleman güçlü ise bilemem ama ortalama insansa kaldırabilir.

Ayrıca lisede öyle bir şey yok. Sen gidip ona buna sataşmaz isen bir problem çıkmaz.
3-4 kiloyu günlük hayatta kaldırıyordur zaten. O yüzden gelişmez dedim. Ha sen yerinden kalkmayan bir adamsan o zaman bir şey diyemem :).

yani haklısın ama tek sorun o değil, baya zayıfım yani onun için.

yani haklısın ama tek sorun o değil, baya zayıfım yani onun için.
Kilo alın ve en kısa sürede fitness salonuna yazılın. Cips kola yiyeceğiniz parayı salona ve proteine verin.

3-4 kiloyu günlük hayatta kaldırıyordur zaten. O yüzden gelişmez dedim. Ha sen yerinden kalkmayan bir adamsan o zaman bir şey diyemem :).
O poşetle o ağırlık bir değil. Sporla ilgileniyor musunuz ayrıca?

Git bir salona yazıl, yazılamıyorsan dambıl setleri var onlardan al. 3-4 kiloya alıştıktan sonra kesmeyecek doğal olarak yükseltmek isteyeceksin.

Ama gerek alet çeşitliliği, gerek imkanları gerekse de sana yol gösterebilecek insanlar olduğundan dolayı bir spor salonuna yazılman daha faydalı olacaktır.

Kilo alın ve en kısa sürede fitness salonuna yazılın. Cips kola yiyeceğiniz parayı salona ve proteine verin.

O poşetle o ağırlık bir değil. Sporla ilgileniyor musunuz ayrıca?
Sporla çok ilgilenmem ama 5 kiloluk dambıl kaldırmış birisi olarak günlük yaptığın işlerden hiçbir farkı olmadığını söyleyebilirim. Ağrı bile hissetmezsiniz. Hareketleri yanlış yaptığımı da düşünmüyorum. Ben de normal bir insanım yani ondan öncesinde 1 kez spor yapmış adam değilim.

3,4 kilo ile yap bakalım bir 50 tekrar ne oluyor :D

Genel prensip, büyük kaslara çok yük ve az zaman, küçük kaslara az yük ve çok zaman yük bindirmektir. Kol kasları için normalde kaldırabildiğinin maksimumu yerine daha düşüğü ve bol tekrar ile YAVAŞ YAVAŞ geliştirmeni yap. Farkı göreceksin.

Yeni konular

Geri
Yukarı