3.Nesil Ryzen beklentileriniz

Tek beklentim doların düşmesi yoksa ha 3. Nesil çıkmış ha 7. nesil kur bu şekilde olduktan sonra insanda ne sistem toplama hevesi geliyor ne de yeni teknolojiye ayak uydurma isteği.

Açıklandı onlar :) beklentime gelince artık oyunlarda inteli geçsin lütfen :)

Dosya Ekleri

• Screenshot_2019-05-11-22-58-48-820_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2019-05-11-22-58-48-820_com.android.chrome.jpg
    55,9 KB · Görüntüleme: 175
Ryzen 3. nesil işlemcilerden tek beklentim tekli çekirdek performansının daha iyileştirilmiş olması. Genelde oyun performansında tekli çekirdeğin iş gücü intel işlemcilere nazaran biraz sönük kalıyor. Fark atmasını beklemiyorum fakat denk değerleri görmek güzel olacaktır diye düşünüyorum. Belki bir ihtimal buna şahit olabiliriz...

2. nesil Ryzen ile aslında F/P anlamında çok iyi işler başardılar ve Intel'e ciddi anlamda rakip oldular. Ancak işlemcilerin tek çekirdek performansı Intel'in yanında hala çok sönük ve hala 1080P standartında olduğumuzdan oyundaki performans farkı sebebiyle Intel tercih ediliyor. Bu nesilden beklentim tek çekirdekte en azından Intel'e yaklaşması ve geniş overclock değerleri sunması. Umarım öyle olur. Tabi Intel'in boş duracağını sanmıyorum. Fiyat politikasında iyileştirmeye giderse işler tersine dönebilir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı