3 oyun = 25 TL nasıl yapılıyor?

Deslow

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, GameSatış ve İtemsatış siteleri üzerinden birkaç mağaza " istediğiniz 3 oyun = 25 TL " diye ilan açmış. Ve 3 mağazanın sadece GameSatış üzerinde 5000+ başarılı satışı var, yani dolandırıcı değiller. Ve ilanın açıklamasına baktığında, 500 tane oyun listesi eklemiş. Bu nasıl oluyor arkadaş? O 500 oyunu sen tek tek kendi paranla Steam, Epic Games vb platformlarda kendi hesabına mı aldın? Benim düşüncem bu şekilde, ki çalıntı hesaplar olduğunu düşünmüyorum. Çünkü birinden alışveriş yaptığımda hesabın şifresi mağazanın adıydı. Yani kendi hesapları muhtemelen. Bu işlerden anlayan birisi aydınlatırsa sevinirim.

Merhaba, GameSatış ve İtemsatış siteleri üzerinden birkaç mağaza " istediğiniz 3 oyun = 25 TL " diye ilan açmış. Ve 3 mağazanın sadece GameSatış üzerinde 5000+ başarılı satışı var, yani dolandırıcı değiller. Ve ilanın açıklamasına baktığında, 500 tane oyun listesi eklemiş. Bu nasıl oluyor arkadaş? O 500 oyunu sen tek tek kendi paranla Steam, Epic Games vb platformlarda kendi hesabına mı aldın? Benim düşüncem bu şekilde, ki çalıntı hesaplar olduğunu düşünmüyorum. Çünkü birinden alışveriş yaptığımda hesabın şifresi mağazanın adıydı. Yani kendi hesapları muhtemelen. Bu işlerden anlayan birisi aydınlatırsa sevinirim.

Sadece offline oynayabiliyorsun diye biliyorum yani bir iş var ama ne :D

Ortak paylaşım hesabı, o hesabı herkese satıyorlar şifre değişmiyor. İndirdikten sonra offline oynayabiliyorsunuz. Ben bir kez alıp indirme de çok sorun yaşamıştım. Şifre falan da defalarca değişmişti. Bir daha uğraşmadım.

Şöyle düşünün. Ben tanesi 100 liradan 3 tane oyun aldım. 3 oyunun olduğu hesabı 25₺'ye kiralıyorum. Ucuz olduğu için birçok kişi alıyor ve ben o oyunların parasını çıkarıyor üstüne kar ediyorum. Mantığı budur. Bu satıcılardan alacağınız oyunların çoğunu çevrimiçi oynayamazsınız. Tercihinizi buna göre yapın.

Hocam daha öncesinde kısa bir süreliğine sektörde bulunmuş olmamın deneyimi ile cevap veriyorum, bu hesaplar genellikle plati.ru tarzı sitelerden satın alınan hesaplardır. Yani biraz daha açmam gerekirse; plati.ru sitesine bu hesapları sağlayan kullanıcılar çalıntı kredi kartlarıyla hesapları alıyorlar, aynı hesabı da birden çok kişiye satıyorlar. Sadece offline oynanabiliyor, bu şekilde çark dönüyor.

Arkadaşlar birden fazla kişiye sattıklarını ben de biliyorum fakat o 500 tane oyunu almak aşırı derece riskli değil mi? Ya kâr edemezse veya satamazsa? Üstte bir hocam yazmış plati.ru vs sitelerden almışlardır diye. Fakat şifre mağazanın adıyla aynıydı ben bir mağazadan alışveriş yaptığımda. Ama diğerlerinin de öyle mi bilmiyorum.

Arkadaşlar birden fazla kişiye sattıklarını ben de biliyorum fakat o 500 tane oyunu almak aşırı derece riskli değil mi? Ya kâr edemezse veya satamazsa? Üstte bir hocam yazmış plati.ru vs sitelerden almışlardır diye. Fakat şifre mağazanın adıyla aynıydı ben bir mağazadan alışveriş yaptığımda. Ama diğerlerinin de öyle mi bilmiyorum.
Değiştirmek çok mu zor hocam?

Geri
Yukarı