Steam 3. parti skin alımı sonrası hesap kilitlendi

dgncnr

Hectopat
Daha fazla  
3. parti bir siteden skin satın almıştım. Skini aldığım adam offline olduğu için Steam profiline sitenin adını içeren bir yorum yapıp göndermesini istedim ve sonuç bu.
Ne yapmalıyım?

1685052167750.png

Destekle iletişime geçmemi istiyorlar ancak söyledikleri gibi bunu ben yaptım demeli miyim?

1685052250703.png

Steam bu tarz durumlara son zamanlarda çok dikkat etmeye başladı ve en ufak bir şeyde yasaklama veriyor. İtiraz ettiğinizde kaldırılma ihtimali yüksek olabilir ama pek de ümitlenmeyin yine de.

3. parti bir siteden skin satın almıştım. Skini aldığım adam offline olduğu için Steam profiline sitenin adını içeren bir yorum yapıp göndermesini istedim ve sonuç bu.
Ne yapmalıyım?

Eki Görüntüle 1793619

Destekle iletişime geçmemi istiyorlar ancak söyledikleri gibi bunu ben yaptım demeli miyim?

Eki Görüntüle 1793622

Hocam hesabınızın çalındığını söyleyin. Attığınız yazıya göre böyle bir durumda açılma ihtimali daha yüksek gibi duruyor.

Steam bu tarz durumlara son zamanlarda çok dikkat etmeye başladı ve en ufak bir şeyde yasaklama veriyor. İtiraz ettiğinizde kaldırılma ihtimali yüksek olabilir ama pek de ümitlenmeyin yine de.

Hocam bu yasaklama durumu site haricinde p2p olarak yapılırsa da sıkıntı oluşturuyor mu?

Bunu sormamın nedeni p2p alışverişlerde Steam'e gözüken tarafta ben karşıdan skin alıyorum ama karşısı bana hiçbir şey vermiyor. O yüzden şüphelenip yasaklama getirmezler değil mi?

Hocam bu yasaklama durumu site haricinde p2p olarak yapılırsa da sıkıntı oluşturuyor mu?
Ücreti dışarıdan ödeyip takasla item almaktan bahsediyorsan onu tespit edebileceklerine imkan vermiyorum. Ek olarak şunu söyleyeyim, ikinci hesaptan kasa düşürüp sürekli kendi hesabıma takaslıyorum 2 aydır falan ve henüz bir şey olmadı. Geçen de ücretini IBAN ile ödeyip takas ile 130 TL'lik skin aldım. Kolay kolay buna engel olamazlar.

Ücreti dışarıdan ödeyip takasla item almaktan bahsediyorsan onu tespit edebileceklerine imkan vermiyorum. Ek olarak şunu söyleyeyim, ikinci hesaptan kasa düşürüp sürekli kendi hesabıma takaslıyorum 2 aydır falan ve henüz bir şey olmadı. Geçen de ücretini IBAN ile ödeyip takas ile 130 TL'lik skin aldım. Kolay kolay buna engel olamazlar.

Yan hesaptan kasa takaslamayı ben de şahsen yapıyorum. Dediğim gibi Steam çok fazla karşılıksız hediye verilmesini dolandırıcılık veya başka bir şey olarak algılamaz umarım. Bu yeni topluluk kuralları korkutmadı değil.

Sitenin desteğiyle konuştum, bana Valve için sorun olmadığını ve durumu açıklayabileceğimi söylediler şans dileyin 1700 oyunum var... :D

Sitenin desteğiyle konuştum, bana Valve için sorun olmadığını ve durumu açıklayabileceğimi söylediler şans dileyin 1700 oyunum var... :D

Hocam açtınız mı hesabı?

Benim de bugün hesabım kilitlendi de konuya bakarsanız nasıl düzeltebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam açtınız mı hesabı?

Benim de bugün hesabım kilitlendi de konuya bakarsanız nasıl düzeltebilirim?

Evet hocam olan durumu doğru şekilde anlattım bot ve dolandırıcı olmadığımı anladılar ve aynı durumun tekrarlanmaması için uyarıp banımı açtılar. Suçsuz olunan durumlarda doğruyu söylemek en mantıklısı.

Yeni konular

Geri
Yukarı