3 Pin kasa Fanları Nereye Takılır ?

MuhammedSC

Kilopat
Makaleler
5
Daha fazla  
Corsair Spec Delta RGB kasa sahibiyim. Kasadaki bütün fanlar 3 pin, anakarttakiler 4 pin. Egzoz fanı sys_fan1 portuna takarak çalıştırdım. Öndeki 3 fan için 3 ayrı fan bağlantısı ve molex dönüştürücüsü yok. Nasıl bağlayabilirim ?

Corsair Spec Delta RGB kasa sahibiyim. Kasadaki bütün fanlar 3 pin, anakarttakiler 4 pin. Egzoz fanı sys_fan1 portuna takarak çalıştırdım. Öndeki 3 fan için 3 ayrı fan bağlantısı ve molex dönüştürücüsü yok. Nasıl bağlayabilirim ?
Aynı kasa bende de var. Bende tekli kontrolcüye bağlı. Eğer anakartında giriş varsa anakartına takıp RGB'yi yönetebilirsin.
Anakartın yuvalarını kullanın. 1 pin boşta kalacak, bu bir eksiklik değildir. Sıkıntı olmaz.
Yer yok ise anakartınızın üstündeki fan yuvalarını çoklayan adaptör edinin.
Hocam Asus B450M Dragon. Bende bu giriş var mı? Ben bulamadım da.

Ekran kartınızı bilmiyorum ama güç sağlayan kabloyu taktınız demi ?
Gene aynı şekil DP kablosu ekran kartına takılı mı ? Ekran kartı takılı iken, DP'yi anakarta bağlarsanız görüntü alamazsınız.
Dediğiniz şekilde bağladım fakat görüntü gelmedi. Anakarta HDMI ile bağladım yine gelmedi. Ekran kartını HDMİ ile bağladım yine yoktu. :(
Dediğiniz şekilde bağladım fakat görüntü gelmedi. Anakarta HDMI ile bağladım yine gelmedi. Ekran kartını HDMİ ile bağladım yine yoktu. :(
Ekran kartının kablosunu sök tak yaptım ve geldi. :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı