3 pinli fan, herhangi bir 3 pinli girişe olur mu?

rweenq

Centipat
Daha fazla  
Başlıkta da belirttiğim gibi anakartımda 3 pinli boşta bir giriş bulunmakta ama girişin altında fanla ilgili bir şey yazmıyor. P125 yazıyor. Taksam çalışır mı bir sorun olur mu?
Şimdiden hepinize teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
1683460236549.png

Anakartınızda 1 adet CPU FAN, bir adet SYS FAN çıkışı bulunuyor.

3 pinlik SYS FAN pinleri CPU güç girişinin altında. Bunun dışında ekstra bir fan çıkışınız bulunmamaktadır.

1683460654690.png

Dediğiniz P125 yazan 3 pini de şimdi gördüm. Bunun hakkında internette kesin bir bilgi bulamamakla beraber bazı söylentiler dolaşıyor o kadar.
1683461380360.png

Son düzenleme:
Eki Görüntüle 1769962
Anakartınızda 1 adet CPU fan, bir adet SYS fan çıkışı bulunuyor.

3 pinlik SYS fan pinleri CPU güç girişinin altında. Bunun dışında ekstra bir fan çıkışınız bulunmamaktadır.

Eki Görüntüle 1769973

Dediğiniz P125 yazan 3 PIN'i de şimdi gördüm. Bunun hakkında internette kesin bir bilgi bulamamakla beraber bazı söylentiler dolaşıyor o kadar.
Eki Görüntüle 1769985

Teşekkür ederim hocam takmıyorum o zaman. Bana 3 pinli fan çoklayıcı önerebilir misiniz bunun için farklı konu mu açmam gerekiyor?

Teşekkür ederim hocam takmıyorum o zaman. Bana 3 pinli fan çoklayıcı önerebilir misiniz bunun için farklı konu mu açmam gerekiyor?
Herhangi bir PWM fan çoklayıcı kablosu alabilirsiniz misal şunun gibi. 4 pinli olması kafanızda soru işareti oluşturmasın 3 pinliler ile de uyumlu.

Orada da çalışır ama SYS FAN'a takmanız daha mantıklı olur. CPU_FAN kısmı işlemci fanı için PWM sinyal gönderir. Siz oraya 3 pinli DC fan bağlarsanız full devir veya sabit devirde çalışabilir. SYS FAN'da şuan DC fan kullanıyor olmanız lazım. Oraya bağlarsanız kasadaki fanınızla eş çalışacaklardır. Kısacası SYS FAN'a takmanızı öneririm.

Orada da çalışır ama SYS Fan'a takmanız daha mantıklı olur. CPU_FAN kısmı işlemci fanı için PWM sinyal gönderir. Siz oraya 3 pinli DC fan bağlarsanız Full devir veya sabit devirde çalışabilir. SYS Fan'da şu an DC fan kullanıyor olmanız lazım. Oraya bağlarsanız kasadaki fanınızla eş çalışacaklardır. kısacası SYS Fan'a takmanızı öneririm.

Teşekkür ederim hocam o zaman attığınız linkteni alıp dediğiniz yere takacağım. 4 pinli olmasına rağmen 3 pinde de çalıştığını söylediniz zaten.

Teşekkür ederim hocam o zaman attığınız linkteni alıp dediğiniz yere takacağım. 4 pinli olmasına rağmen 3 pinde de çalıştığını söylediniz zaten.
Evet çalışır. 1 porta toplam 2 fan bağlayacaksanız 2'li çoklayıcı da alabilirsiniz. Ben örnek olsun diye 3'lü attım.

Yeni konular

Geri
Yukarı