3 Sene mezuna kalmak ne kadar mantıklı?

frostaqe

Hectopat
Ticaret lisesinde 4. sene de bildiğiniz üzere staj yaptım ama sınava da çalıştım. Sonucum çok kötü geldi yani beklediğim gibi. 1 sene mezuna kaldım yani bu sene girdim sınava, bu sene de istediğimi kazanamazsam mezuna kalmak mantıklı olur mu? Psikoloji ve akraba söylentileri çok moralimi bozuyor. Sürekli gelecek kaygısı duruyorum(yani üniversiteden mezun olup ya herkes gibi iş bulamazsam gibi). Aklımda sürekli intihar düşüncesi var. Sizin fikirlerinizi öğrenmek istiyorum, teşekkürler.

2 yılda olmuyorsa 3. yıl pek fark etmez sadece para israfı olur bence. Bizim dershanede 5 yıldır mezuna kalan vardı 5. yıldan sonra kazandı ama pek de iyi bir yer de değildi yani.

Hocam ne okumayı düşünüyorsunuz? Keşke Açık öğretim lisesine geçseydiniz, meslek liselerinde AYT ve TYT derslerine çok önem verilmiyor.

Güzel bir 4 yıllık tutmuyorsa 2 yıllık da okunabilir. 2 yıllıkta da gayet iyi bölümler var. Oradan DGS ile 4 yıllığa tamamlayabilirsiniz.

Herkesin hayatı farklıdır!
Şu anda 2. Mezun senemedeyim ve çok kötü bir lisede okudum. İlk sınav senemde 600 bin yaptım. Mezuna kaldım ve bunu 200 binlere çektim. Tekrar kaldım şu an netlerim 60 - 70 bin gösteriyor bakalım ne olacak. Ayrıca hedefime ulasacak sıralama 60 bin değil belki 3. Kez bile mezuna kalırım kendine ne kattığına bağlı. Hedefine ulaşınca hiçbir şey hatırlamıyorsun. Arkadasım 3. Senesinde tıp kazandı şu an gayet mutlu.

Geri
Yukarı