Mezuna kalmak mantıklı mı?

Elektrik-Elektronik mühendisliği bitirdim ben, bizim sınıfa DGS ile bir eleman geldi, kolunda jilet izleri falan vardı, adı Koray'dı. Geldiğinde ters açıların birbirine eşit olduğunu dahi bilmiyordu (2 kurşun kalemi X şeklinde tutarak açıları değiştirerek anlatmıştım kendisine). 3 yıl üniv. sınavına girmiş ve zorla 2 yıllık elektrik bölümünü kazanmış. Bu çocuk 2 yıllık okurken ders çalışmayı sevmiş. 4 yıllık elektrik-elektronik mühendisliğini 1.likle bitirdi, sadece bununla kalmadı üniv. tarihinde tüm üniv. öğrencileri arasında gelmiş geçmiş en yüksek not ortalamasını yaptı. Sonra yüksek lisans için ODTÜ'ye 1.likle girdi. Üniv.de İngilizce öğrenip yabancı öğretmenlerimizden bazılarının kitaplarını da Türkçe'ye çevirdi. Yani demem o ki; "Her şey senin elinde.".

Kal o zaman. Çok çalışırsan 100k altına bile girersin. Ben 320k'den 90k'ye çektim ortalama altı çalışma ile, sen ortalama üstü çalış ve 100k altına çek inşallah.
Önümüzdeki sene iyi bir sıralama mümkün mü sizce ?
Adaylar daha da artacak çünkü

Elektrik-Elektronik mühendisliği bitirdim ben, bizim sınıfa DGS ile bir eleman geldi, kolunda jilet izleri falan vardı, adı Koray'dı. Geldiğinde ters açıların birbirine eşit olduğunu dahi bilmiyordu (2 kurşun kalemi X şeklinde tutarak açıları değiştirerek anlatmıştım kendisine). 3 yıl üniv. sınavına girmiş ve zorla 2 yıllık elektrik bölümünü kazanmış. Bu çocuk 2 yıllık okurken ders çalışmayı sevmiş. 4 yıllık elektrik-elektronik mühendisliğini 1.likle bitirdi, sadece bununla kalmadı üniv. tarihinde tüm üniv. öğrencileri arasında gelmiş geçmiş en yüksek not ortalamasını yaptı. Sonra yüksek lisans için ODTÜ'ye 1.likle girdi. Üniv.de İngilizce öğrenip yabancı öğretmenlerimizden bazılarının kitaplarını da Türkçe'ye çevirdi. Yani demem o ki; "Her şey senin elinde.".

DGS kontenjanı çok az YKS ile girmek daha kolay. Bir sene boyunca dişini sıkıp düzenli çalışırsan hedefine ulaşırsın zor bir hedef değil hatta daha iyisini bile yapabilirsin. Her şey senin elinde.
Aslında en çok diş hekimliği istiyorum.
Ama çok zor işte.
Heleki 2023 yks adaylarını düşünürsek...

Ama çok zor işte.
2023 YKS adayları gözlerinden ışın, totolarından şimşek mi çıkarıyor? Şaka bir yana cidden merak ettim, onları özel kılan ne?

2023 YKS adayları gözlerinden ışın, totolarından şimşek mi çıkarıyor? Şaka bir yana cidden merak ettim, onları özel kılan ne?
Bu sene inanılmaz bir yığılma oldu. Bununla birlikte mezuna kalıp seneye oluşturacakları yığılmadan bahsediyor. Geçen seneye göre 140k'ya giren puanım bu sene 280k'ya girdi. Kimsenin bir yerinden bir şey saçtığı yok yani :/.

Önümüzdeki sene iyi bir sıralama mümkün mü sizce ?
Adaylar daha da artacak çünkü

Ama çok zor işte.
Aday artması önemli değil. Çoğu boş, eli ayağı tutan 200-300k toplasan.

Bu yıl ilk defa girdim sayısal benim de 320k geldi.
Geçen seneki sıralamam, yaparsın kanki dert etme ama salma da. Ortalama çalışırsan 100k rahat.

Yeni konular

Geri
Yukarı