3 Yeni FX 8 çekirdekli AMD İşlemciler Satışta

5 dk önce facebook'ta dolaşırken Nova Bilgisayarın paylaşımını gördüm. Zaten AMD FX 8 çekirdekli 95 Watt güç harcayan işlemciler çıkacak diye forumda bir arkadaş haber yapmıştı. Sözü kısa kesip sizi yeni işlemcilerle baş başa bırakıyorum.
FX 8320E
AMD FX-8320E 4.0 GHz, 16 MB, AM3, 8 Çekirdekli BOX, Fiyat: 360 TL
FX 8370E
AMD FX-8370E 4.3 GHz, 16 MB, AM3, 8 Çekirdekli BOX, Fiyat: 490 TL
FX 8370
AMD FX-8370 4.3 GHz, 16 MB, AM3, 8 Çekirdekli BOX , Fiyat: 490 TL
İşlemcilerin sonundaki E harflerinin ne manaya geldiğini bilmiyorum.

Yabancı bir kaynak; News - AMD Readies Line Up Of Three FX 8-core Microprocessors

Mükemmel bir ingilizcem olmadığından çeviremedim. :D

Son düzenleme:
Hala 32 NM kullanıyor ve fazla güç tüketiyor. 8 çekirdek ve buna kanıp alanlar var. Ama 4 çekirdek İntel'den geri. Bugün FX 8350 ile İ5 4690 arasında ki fiyat farkı uçurum değil bence. Düşük güç tüketimini de düşünürsek daha alınabilir. Bugün Bakkal Amcalar 6 çekirdek yok 8 çekirdek diye kaç kişinin kafasına giriyordur. FX 8350 kullanıcısı olarak tavsiye etmem.

Bana sorarsanız bunlar sorun değil ben sorun derken daha çok ASUS R9 280X kartlarındaki gibi göze batan hatalar yazarsınız diye beklemiştim. Doğru İntel i5 ile AMD FX X8 arasında fark var ancak o.c. ile kapatılabiliyor.

Ama şu an için AMD almak akıl mantık karı değil AMD AM3+ işlemcileri vadesini doldurdu bence.

Hala 32 NM kullanıyor ve fazla güç tüketiyor. 8 çekirdek ve buna kanıp alanlar var. Ama 4 çekirdek İntel'den geri. Bugün FX 8350 ile İ5 4690 arasında ki fiyat farkı uçurum değil bence. Düşük güç tüketimini de düşünürsek daha alınabilir. Bugün Bakkal Amcalar 6 çekirdek yok 8 çekirdek diye kaç kişinin kafasına giriyordur. FX 8350 kullanıcısı olarak tavsiye etmem.
Üstünde 125W TDP diyor Pusat ama maksimum 100W çekiyor işlemci. Eğer EPU'yu tam şekilde aktif edersen işlemci maksimum 10W çekebiliyor. Üstüne yer yok. :)

Eski anakartım FX-8370E ve FX-8320E destekleyecek. Sevindim. Anakartı satmaya karar verirsem ucuza gitmeyecek. :)

asrockn68cgsfx.jpg

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı