Oyun 3 yıllık Xbox Gold 585TL

Merhaba. Dün akşam 2 yıllık gamepass+1 aylık Ultimate aldım. Fakat bugün 1 yıllık daha almak istiyorum. Alabilir miyim? Alınıyorsa tekrardan 1 aylık ultimate de almalı mıyım?

Halletim hocam, Xbox contact kısmından İngilizce olarak bir müşteri temsilcisi ile konuştum. Onlar iptal ettiler arkasından aldım bende 3 yıllığı teşekkür ederim cevap yazdığınız için.

Üyeliği Gold kodu üstüne Ultimate alarak mı kullanıyordunuz? Müşteri hizmetleri ile görüştüm 8 ay daha üyeliğim var 11 TL iade yapabileceklerini söylediler.

Üyeliği Gold kodu üstüne Ultimate alarak mı kullanıyordunuz? Müşteri hizmetleri ile görüştüm 8 ay daha üyeliğim var 11 TL iade yapabileceklerini söylediler.

Evet Gold kodu üzerine Ultimate alarak 2 yıl önce 2 yıllık yapmıştım. 6 ayı kalmıştı kaçırmak istemedim bu fırsatı. Bana kalan 6 ayı Live Gold olarak tanımladı destek ekibindeki kişi böylelikle 6 ayı da kaybetmemiş oldum. İade yapmadı parayı Live Gold olarak hesaba aktardı 6 ayımı

Sonuna kadar katılıyorum. Bu tarz parazit kullanıcılardan dolayı firmalar yavaş yavaş desteklerini kısıyor. Garanti kapsamlarını daraltıyor. Ya da gerçekten sorun yaşayan kullanıcılar için uyguladığı yöntemleri kaldırıyor.

En net örnek olarak dell'i gösterebilirim. Kapıda garanti hizmeti vardı dell'in bilenler bilir. Sorun yaşadığınızda arıyordunuz servis eve gelip sorunlu parçayı değiştirip gidiyordu. Çevremden anakartına tornavida sokup kısa devre yaptıran mı dersin birçok kişi suistimal edince bu hizmeti kaldırdılar. Amazon da yakın zamanda birkaç avantajlı uygulamayı kaldırdı. Yazık gerçekten.
Bu zaten Microsoft'un sunduğu bir dönüşüm hizmeti. 2 ay öncesine kadar bizzat müşteri temsilcisi sizin adınıza hesabınıza ekliyordu bu şekilde 3 yıllık GamePass'i.

2 ay önce birden 6 ay ve 12 aylık satın alım seçeneklerini görünmez hale getirdiler, hiçbir açıklama olmadan. Yapılan sadece bu seçeneklerin tekrar görünür hale getirilmesi. Açık bundan ibaret. Yani 2 ay öncesine kadar yıllardır Microsoft'un zaten sunduğu, sonra hiçbir açıklama olmadan mağazadan gizlediği bir indirimin görünür hale getirilmesinden ibaret.

Microsoft zaten bu işlemin yapılmasını istemese 6 ay ve 12 aylık üyelikleri tamamen siler, satın almanıza izin vermez, veya en sondaki Ultimate'e 1'e 1 dönüştürme fırsatını kaldırır.

Bu zaten Microsoft'un sunduğu bir dönüşüm hizmeti. 2 ay öncesine kadar bizzat müşteri temsilcisi sizin adınıza hesabınıza ekliyordu bu şekilde 3 yıllık GamePass'i.

2 ay önce birden 6 ay ve 12 aylık satın alım seçeneklerini görünmez hale getirdiler, hiçbir açıklama olmadan. Yapılan sadece bu seçeneklerin tekrar görünür hale getirilmesi. Açık bundan ibaret. Yani 2 ay öncesine kadar yıllardır Microsoft'un zaten sunduğu, sonra hiçbir açıklama olmadan mağazadan gizlediği bir indirimin görünür hale getirilmesinden ibaret.

Microsoft zaten bu işlemin yapılmasını istemese 6 ay ve 12 aylık üyelikleri tamamen siler, satın almanıza izin vermez, veya en sondaki Ultimate'e 1'e 1 dönüştürme fırsatını kaldırır.
Arkadaşın bahsettiği konu 585 TL'ye alınan 3 yıllık Game Pass değil. Birisi aylık PC Game Pass alıp üyeliğin bitmesine son bir gün kala iade edip tüm parayı geri alıyormuş ve bunu 1 senedir böyle yapıyormuş. Yani bedavaya kullanmış 1 senedir olay bu.

Sanırım Microsoft'dan çok SJW'lerle uğraşacağız. İnsanlar parası ile bir servise üye oluyor, korsan yada illegal bir durum yok. Bizim insanımız neden böyle her şeye muhalif olmak zorunda anlamıyorum.

Ayrıca:
Etik değil dediğim olay, arkadaşın biri aylık 30 TL'ye PC Game Pass alıp üyeliğin bitmesine son bir gün kala iade edip tüm parayı geri alıyormuş ve bunu 1 senedir böyle yapıyormuş. Yani bedavaya kullanmış 1 senedir olay bu.

6 ay kalan üyeliğim zaten vardı. Fakat ülkenin durumu belli olmadığından 3 yıllık bir garantiye almak hiç fena fikir değil. İptal edip 3 yıllığa tamamladım. Teşekkürler.

@heisenberg9426 gibi arkadaşlar site de sorun yaşıyormuş. Arkadaş video nasıl düzeltildigini göstermiş. Umarım yardımcı olur
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aynı gün yapmıştım operada sorun çıkmıştı ve Chrome dan hallolmuştu. Yeni yılda zam gelir ve daha ucuz lite bir paket çıkar kesin.

25 Aylık = 16.2₺ (Aylık)
36 Aylık = 16.25₺ (Aylık)

Gamepass oyunlarına pek ilgim yok ama fiyat baya uygun geldi. Belki ileride iyi oyunlar gelir diye 3 yıllık gömdüm.

Dosya Ekleri

• xbox.PNG
    xbox.PNG
    26,3 KB · Görüntüleme: 42
Selamlar,
3 yıllık Xbox Live Gold üyeliğinin üzerine 1 aylık Ultimate üyelik alınınca üyeliğin 3 yıllık Ultimate pakete dönüştüğünü söylemişsiniz, görüntüler de atmışsınız. Lakin Xbox'ın sitesinde sık sorulan sorularda böyle bir dönüşümde dönüşüm oranından bahsedilmiş. Bu kısım biraz kafamı karıştırdı. Acaba güncel mi değil bu kısım yoksa farklı bir olaydan mı bahsediliyor?

S: Xbox Game Pass Ultimate'a katıldıktan sonra Xbox Live Gold ve Xbox Game Pass kodlarını kullanmaya devam edebilir miyim?

C: Xbox Game Pass Ultimate'a katıldıktan sonra Xbox Live Gold ve Xbox Game Pass kodlarını kullanmaya devam edebilirsiniz. Bu kodlar, aşağıdaki dönüştürme tablosuna göre otomatik olarak Xbox Game Pass Ultimate'a dönüştürülecektir. Dönüşüm oranı değişikliğe tabidir.

Belirtece göre...Şunu edinirsiniz...
1 aylık Gold20 günlük Ultimate
3 aylık Gold50 günlük Ultimate (1+ ay)
6 aylık Gold79 günlük Ultimate (2+ ay)
12 aylık Gold4 aylık Ultimate
24 aylık Gold8 aylık Ultimate
1 aylık Xbox Game Pass (Konsol Oyunları)20 günlük Ultimate
3 aylık Xbox Game Pass (Konsol Oyunları)2 aylık Ultimate
6 aylık Xbox Game Pass (Konsol Oyunları)4 aylık Ultimate
12 aylık Xbox Game Pass (Konsol Oyunları)5 aylık Ultimate
24 aylık Xbox Game Pass (Konsol Oyunları)10 aylık Ultimate
1 aylık Xbox Game Pass (Bilgisayar Oyunları)20 günlük Ultimate

Bir de böyle bir kısım var dönüşümle ilgili:

"Xbox Game Pass Ultimate'a abone olduğunuzda Xbox Game Pass Ultimate planınız için önceden ödediğiniz ücretler Xbox Live Gold, Xbox Game Pass veya EA Play aboneliklerinize geçerli dönüştürme oranıyla en fazla 36 aya kadar uygulanır. Önceden ödenmiş sürelerin dönüştürülmesi nihaidir ve oranlar değişebilir."

Dosya Ekleri

• 1672420144337.png
    1672420144337.png
    69,7 KB · Görüntüleme: 44
  • 1672420724041.png
    1672420724041.png
    25,8 KB · Görüntüleme: 38

Yeni konular

Geri
Yukarı