30.000 TL'ye sistem önerisi

Bütçe
30.000-31.000TL
Red Dead Redemption 2 iniyor şuan, 112 gb boyutu var. Yerinizde olsam en azından 1 TB'lık bir SSD düşünürdüm.

Bilmiyorum ben oyun için kendi sistemimde 980 pro düşünüyorum mantıksız olur mu sizce ya?
Bence çok gereksiz bir harcama olur. Yüksek okuma/yazma hızlı SSD'ler render yapılırken etki ediyor. Onun dışında farkı hissetmezsiniz. Kaldi ki 980 Pro piramidin en üstündeki SSD'lerden biri. Daha alt segment bir şey düşünebilirsiniz SSD'ye yatırıma yapmak istiyorsanız.

Bence çok gereksiz bir harcama olur. Yüksek okuma/yazma hızlı SSD'ler render yapılırken etki ediyor. Onun dışında farkı hissetmezsiniz. Kaldi ki 980 Pro piramidin en üstündeki SSD'lerden biri. Daha alt segment bir şey düşünebilirsiniz SSD'ye yatırıma yapmak istiyorsanız.
Ne gibi mesela ne önerirsiniz 1 TB olma şartı ile?

Bir de ben okuma yazma hızlarının oyundaki haritaların hızlı yüklenmesine falan etki ediyor diye biliyorum doğru değil midir?

Ne gibi mesela ne önerirsiniz 1 TB olma şartı ile?

Bir de ben okuma yazma hızlarının oyundaki haritaların hızlı yüklenmesine falan etki ediyor diye biliyorum doğru değil midir?
Bence ayrı konu açıp sormanız daha doğru olur. Moderatörler ota topa ban atıyorlar. Ben de biraz diken üstündeyim 😬. SSD kötü olmadığı sürece oyun yükleme ekranında neredeyse hiç fark olmaz. 20 sn bekleyeceğinize 18 sn beklersiniz en fazla. Böyle minimal fark için bu kadar para harcamaya değmez bence. Hatta sadece oyun oynanacaksa yüksek depolamalı SATA bile alınabilir. Tabi A2000 ile Apacer Panther arasında 50 TL fark varken M.2 almak daha mantıklı.

Beslemesine gerek yok, kart zaten 4K kartı. Uzun süre kullanmak istediği için en iyisini önerdim. SSD'de ne sorun var? Ortalama kalite M.2 SSD. Depolama olarak diyorsanız bütçeyi 31K'ya esnetebileceğini söylediği için onun insiyatifine bıraktım. Tabii 500 GB alınması çok daha iyi olur

Monitörüm 4K desteklemediği gibi 240Hz ve 1080p çözünürlüğe sahip.

Geri
Yukarı