30-45k arası hem mühendislik hem de oyun için laptop önerisi

Eğer fiyat sıkıntı değilse Asus Rog Strix G16 13.Nesil Core i7 Notebook fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, Asus Rog Strix G16 13.Nesil Core i7 Notebook en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da öneririm bu bilgisayarın hem sıcaklık değerleri çok iyi hem de kalite anlamında çok kaliteli bir laptop hem rander da hem yazılım okuyorsa yazılımda hem de tasarımda çok rahat kullanabilir.

Eğer bu pahalı derseniz MSI alabilirsiniz YouTube'dan oyun için sıcaklık değerlerine bakıp ayrıca işlemci tam yük performansına bakabilirsiniz laptopun eğer sıcaklık değerleri iyiyse MSI'ı tercih edebilirsiniz ASUS ROG'un değerlerine ben bakmıştım güzeldi.

3060 olması beni biraz tedirgin ediyor hocam.

3060 bir 2-3 yıl içinde biraz yorar gibi bence almışken 4 bin serisinden almak gerek.

Eğer bu pahalı derseniz MSI alabilirsiniz YouTube'dan oyun için sıcaklık değerlerine bakıp ayrıca işlemci tam yük performansına bakabilirsiniz laptopun eğer sıcaklık değerleri iyiyse MSI'ı tercih edebilirsiniz ASUS ROG'un değerlerine ben bakmıştım güzeldi.

3060 bir 2-3 yıl içinde biraz yorar gibi bence almışken 4 bin serisinden almak gerek.
Katılıyorum benim amacım beni 5 6 sene idare edicek bişi almak 3 bin serisindense 4 bin serisi daha mantıklı gibi.

Bütceniz varsa o laptop uzun bir süre götürür hem de çok stabil durmuyorsanız oraya buraya götürüyorsanız sürekli laptopu taşımasıda kolay oyun için zaten 4060 var işlemcisi Boost'la 4.9'a cıkıyor çok kaliteli bir bilgisayar. Ayrıca ASUS ROG serisinden. MSI katana alacağına 5K daha koyup bu PC'yi alabilir.

Galone hocam bence sizin foruma bir sabah gözüyle bakmanız gerek. Sabah ve öğle saatlerinde herkes aktif olacağından çok daha fazla alternatifiniz olacaktır.

Evet bekliyebilirsiniz tabii ama bu fiyatlarda 2 tane marka var zaten ASUS MSI diğerleri alt dalları gibi işte MSI katana ASUS TUF ASUS ROG gibi benim dediğim laptop aklınızda bulunsun ben kendime alacaktım sonra kasa topladım.

Bütceniz varsa o laptop uzun bir süre götürür hem de çok stabil durmuyorsanız oraya buraya götürüyorsanız sürekli laptopu taşımasıda kolay oyun için zaten 4060 var işlemcisi Boost'la 4.9'a cıkıyor çok kaliteli bir bilgisayar. Ayrıca ASUS ROG serisinden. MSI katana alacağına 5K daha koyup bu PC'yi alabilir.
Değerlendireceğim hocam aklıma yatmadı değil aslında

Yarın öğlen gibi farklı alternatiflerede bakarsınız gözünüze uyanı alırsınız. Ayrıca önerilen her laptopun oyunda ve tam yükte oluşan sıcaklık değerlerine bakmanızı şiddetle tavsiye ederim laptop işi aslında sıcaklıkta bitiyor eğer sıcaklık bir laptopta çok fazla ise o laptopu almanızı önermem eski araba gibi çok fazla arızası çıkar ayrıca oyun için ve tam yükte kullanımlarda fan sesinin ne kadar fazla olduğunada dikkat edin ufak bir detay gibi geliyor kulağa lâkin uzun kullanımda fan sesi çok olunca bir süre sonra çok yoruyor insanı aklınızda bulunsun.

Aslında o sebebten TUF serisini önermiyorum çünkü benim arkadaşımda var kendisi oyun oynarken sıcaklık çok yükseldiğinde fanı açmak mecburiyetinde kalıyor ve fan sesi kendimden biliyorum insanı bazen çok yoruyor fan sesini duy miyim diye oyunun sesini açıyorsunuz oyunun sesini açınca da başınız ağrıyor hani ufak bir detay ama aklınızda bulunsun. Bu fanı açma mevzusu neredeyse her laptopta var ister istemez her laptopta sıcaklıktan kaynaklı fan açma durumu oluyor işte asıl mevzuda bu fanın ne kadar sessiz ve etkili olduğu mevzusu oluyor o sebebten ASUS ROG önerdim bu konuda kaliteli bir laptop MSI katanayı denemedim o sebebten eğer tercihiniz MSI'dan yana olursa muhakkak YouTube'dan bir tam yük altındaki performans videosuna bakın.

Yarın öğlen gibi farklı alternatiflerede bakarsınız gözünüze uyanı alırsınız. Ayrıca önerilen her laptopun oyunda ve tam yükte oluşan sıcaklık değerlerine bakmanızı şiddetle tavsiye ederim laptop işi aslında sıcaklıkta bitiyor eğer sıcaklık bir laptopta çok fazla ise o laptopu almanızı önermem eski araba gibi çok fazla arızası çıkar ayrıca oyun için ve tam yükte kullanımlarda fan sesinin ne kadar fazla olduğunada dikkat edin ufak bir detay gibi geliyor kulağa lâkin uzun kullanımda fan sesi çok olunca bir süre sonra çok yoruyor insanı aklınızda bulunsun.

Aslında o sebebten TUF serisini önermiyorum çünkü benim arkadaşımda var kendisi oyun oynarken sıcaklık çok yükseldiğinde fanı açmak mecburiyetinde kalıyor ve fan sesi kendimden biliyorum insanı bazen çok yoruyor fan sesini duy miyim diye oyunun sesini açıyorsunuz oyunun sesini açınca da başınız ağrıyor hani ufak bir detay ama aklınızda bulunsun.
Teşekkür ederim hocam bu bilgiyi de göz önünde bulundurarak seçimimi yapıcam

Geri
Yukarı