30 bin TL altı Gaming laptop

Yok zaten forumda 30.000₺ civarında laptop tavsiyesi istenen onlarca konu var ve hepsinde Asus g15 serisini elbet biri önermiş belli ki güzel satış yapıcaklar ya da yapıyorlar. Aynı fiyata olan diğer bilinen markalarda ddr5 ram hiçbirinde yok gördüğüm kadarıyla. Bilinen marka derken bilgisayar gündemini takip etmeyen biri gamegarajı monsterı pek bilmez ama asus hp acer vs. gibi markalar ürün gamı çok geniş olduğu için daha büyük kitlenin bilinirliğine sahipler bu durumda beraberinde güveni getiriyor haliyle.
Ddr5'in getirisi nedir hocam?

Ya artık forumda yat kalk istediğim laptopu anladım
12700h işlemci
rtx 3060 130W+
mux
ddr5
15.6"
500gb ssd

Aslında asusda bunların hepsi var ama işlemcisi 12700h yerine 6800H çok yakınlar birbirine ama intel 1 tık önde öyle bir modeli çıksa farkı verip alırdım :)

Ya artık forumda yat kalk istediğim laptopu anladım.
12700H işlemci.
RTX 3060 130W+
MUX.
DDR5.
15.6"
500GB SSD.

Aslında ASUS'da bunların hepsi var ama işlemcisi 12700H yerine 6800H çok yakınlar birbirine ama Intel 1 tık önde öyle bir modeli çıksa farkı verip alırdım :)

RAM çift kanal olmalı o da önemli.

Laptop alırken sadece özelliklere bakmamak gerek sonra teknik servisin akraba sayısını artırıyorsunuz.
Doğru ama o konuda da ortak bir kanı yok. Bugün yine bu forumda biri aceri gömmüş biri 15 yıldır kullanıyorum mükemmel demiş başka biri monster nefreti diye konu açmış altında övenler gömenler. Bana kalırsa asla HP laptop almam çünkü çok fazla sıkıntı çektim haliyle çok haklısınız fakat cevabı bende yok o konunun o yüzden Asus asusdur diyip geçiyorum

Doğru ama o konuda da ortak bir kanı yok. Bugün yine bu forumda biri Acer'i gömmüş biri 15 yıldır kullanıyorum mükemmel demiş başka biri Monster nefreti diye konu açmış altında övenler gömenler. Bana kalırsa asla HP laptop almam çünkü çok fazla sıkıntı çektim haliyle çok haklısınız fakat cevabı bende yok o konunun o yüzden ASUS asusdur deyip geçiyorum.

Ben kadiköyde oturuyorum o yüzden Monster alacağım teknik servise 15dakikada gidebiliyorum.

Ya artık forumda yat kalk istediğim laptopu anladım
12700h işlemci
rtx 3060 130W+
mux
ddr5
15.6"
500gb ssd

Aslında asusda bunların hepsi var ama işlemcisi 12700h yerine 6800H çok yakınlar birbirine ama intel 1 tık önde öyle bir modeli çıksa farkı verip alırdım :)
Aradaki fark bence 2 tık 😊 12700h kesinlikle

Ama işte hem 12700H olup hem de diğer özellikleri barındıran laptop sadece Tulparda var ve fiyatı 42k :) ve Tulpar kasaları övüyorlar forumda genelde. 2. El 1 tık uygun bulsam alırdım ama yeni model yoktur. 12700H alıcam diye ddr4 e insek aradaki 2 tık farka değer mi onu da bilemedim

Ama işte hem 12700H olup hem de diğer özellikleri barındıran laptop sadece Tulparda var ve fiyatı 42k :) ve Tulpar kasaları övüyorlar forumda genelde. 2. El 1 tık uygun bulsam alırdım ama yeni model yoktur. 12700H alıcam diye ddr4 e insek aradaki 2 tık farka değer mi onu da bilemedim
İstediğin özelliklerin fazlası var game slayer garaj da hemde 30k ama karar senin tabiki 😊her ne yazılırsa yazılsın en doğru kararı sen vereceksin. 2009 da 1330 Dolara casper alırken sen delisin dediler. Yıl 2022 tek bir tamir görmedi ve hala far cry 3 ü 45 fps ile oynayabiliyorum. Isınır dediler evet ısınır 2-3 saat oynadıktan sonra hangisi ısınmaz ki (5-10 derece fazlalık nedir ki) ara verdim 30 dk sonra devam ettim oynamaya bu günlere getirdi. Ben aksilik olmaz ise Game garaj alıcam 42 K ya hemde (son dk ciddi bir indirim olmaz ise başka modellerde). Başkalarına göre yine bir çılgınlık işte 😊

Geri
Yukarı