30 bin TL laptop önerisi

oyun oynacakmısınız oynamıyacaksanız rami yüksek model atalım

işletim sistemi linux
İnanılmaz bir oyuncu değilim ama arada bir oynayacağım, o yüzden iyi bir şey olsun yıllarca götürsün kafasındayım. (Bilgisayar mühendisliği temel amaç yani aslında.) Linux windows'a dönüyor mu ?

Laptopa OC yapmayı düşünüyor 🤦 watt değeri doğrudan performansa etki ediyor, Nitro'da üstüne 3070 var zaten.

Hocam overclock ne onu dahi bilmiyorum, yanlış bir şey söylediysem affola.

İnanılmaz bir oyuncu değilim ama arada bir oynayacağım, o yüzden iyi bir şey olsun yıllarca götürsün kafasındayım. (bilgisayar mühendisliği temel amaç yani aslında.) Linux Windows'a dönüyor mu?

Hocam overclock ne onu dahi bilmiyorum, yanlış bir şey söylediysem affola.

Size değil yukarıdaki arkadaşa dedim hocam.

1.Ryzen7 5800h 16gb 512ssd+1tbssd Rtx3060
2. R5-5600H 16 GB 1 TB SSD RTX3060 inceleme videosu
O zaman Lenovo olabilir mi? Bunların tek sıkıntısı ekran kartlarının 90 watt olması

Depolama açısından iyi olanları attım
Kusura bakmayın 1 tanesini incelem videosunu bulabildim

Bir de işlemciler bir nesil eski

Öncelikle ilginiz ve zamanınız için çok teşekkür ederim. Benim düşüncem SSD en azından sonradan arttırılabildiği için işlemci ve ekran kartı tarafına daha öncelik verilmesi gerektiği. Bilmiyorum ne kadar doğru ama böyle düşünüyorum. (Lenovo güzel marka bu arada)

Öncelikle ilginiz ve zamanınız için çok teşekkür ederim. Benim düşüncem SSD en azından sonradan arttırılabildiği için işlemci ve ekran kartı tarafına daha öncelik verilmesi gerektiği. Bilmiyorum ne kadar doğru ama böyle düşünüyorum. (Lenovo güzel marka bu arada)

Düşüncelerinizin hepsinde doğrusunuz hocam, bilinçli alıcı :D Excalibur serisinden uzak durun, Max-P 3070 dururkende Max Q 3060a düşmeyin.

@Artoria Pendragon buna ne diyorsun hocam. F/P açısından iyi gibi geldi. DDR5 ama ekran kartı watt değerini bulamadım.

Ekran kartı 130W olması lazım, yazilimsal anlamda sorunlar var bu modellerde.

Yeni konular

Geri
Yukarı