30 bin TL'ye hangi Gaming laptop alınmalı?

Bütçe
27000-34000

MROBOT

Centipat
Arkadaşlar merhaba,

Oyun ağırlıklı ancak iş-okul hayatında da kullanabileceğimiz güçlü laptopları karşılaştıralım istiyorum.

Aklımdaki laptopları aşağıda sıralıyorum, sizin de eklemek istediğiniz varsa özellikleriyle beraber eklerseniz sevinirim. Böylece herkes faydalanır:

- HP Omen : 12. nesil işlemciye sahip, ekran kartı kaç w bilmiyorum; bilen arkadaşlar yazarsa sevinirim. 16.1 inch ekran boyutuna sahip, Omen'in kasa kalitesinin iyi olduğunu düşünüyorum ayrıca DDR5 RAM'e sahip. Beni en çok şaşırtan pil gücünün 70.9 wh olması, oyun oynanmadığı zamanlarda gayet uzun bir ömre sahip olduğunu düşünüyorum. Full HD, 144 ekran tazeleme hızı, mux konusunda bilgim yok; bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

- HP Victus : 12. nesil işlemciye sahip, ekran kartı kaç w bilmiyorum yine bilen arkadaşlar yazarsa süper olur. Kasa olarak daha klasik bir yapıya sahip, oyun ve iş için ideal gibi geliyor bana. DDR5 RAM'e sahip. Pil gücü 70 wh, gayet iyi bir değer. Bazı forumlarda oyun oynanmadığı takdirde 6 saat gidebileceği yazıyor. Full HD, 144 ekran tazeleme hızı, mux konusunda bilgim yok; bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

- Asus Rog Strix : Ryzen'in yeni nesil işlemcisine sahip. 1TB SSD avantajı ile geliyor. 15.6 inch. Yine DDR5 RAM'e sahip. Mux switch olduğunu biliyorum, ekran 140w diye biliyorum. Eğer yanlış biliyorsam düzeltiniz. WQHD ekrana sahip, bataryası 90 wh ki çok çok iyi, 165 hz ekran yenileme oranına sahip. Cpu dışında diğer tüm özellikler kağıt üzerinde daha iyi duruyor.

- Asus Zephyrus G15 : Ryzen'in yeni nesil işlemcisine sahip. 15.6 inch ve WQHD. 165 hz ekran yenileme oranına sahip. DDR5 RAM'e sahip ancak tek sıkıntısı bir RAM lehimli olarak geliyor, yani konfigürasyon yükseltirken sıkıntı yaratacaktır. Kasa kalitesinin iyi olduğunu ve estetik açıdan premium bir hissiyat verdiğini biliyorum. Mux switch olup olmadığından emin değilim. Ekran kartı kaç w değere sahip bilmiyorum, bilen arkadaşlar yazarsa sevinirim. 90 wh bataryaya sahip. IPS ekran yok diye biliyorum - olarak.

- Monster Tulpar : 12. nesil işlemciye sahip, 17.3 inch FullHD IPS ekrana sahip, 144 hz ekran yenileme hızı. Mux swich var. DDR4 RAM :( . 130 w ekran kartı. Ömür boyu ücretsiz temizleme garantisi. Ancak 12. nesil Monster'ların çok fazla ısınabileceğini okuyorum her yerde ne kadar doğrudur bilmiyorum, daha önce hiç monster kullanmadım sanırım bu kasa iyi olandan (güçlendirilmiş plastik). Batarya 46.74 WH :( .

- Acer Nitro 5 : 12. nesil işlemciye sahip, 140 w ekran kartı değeri 144 hz ekran tazeleme oranına sahip Full HD bir laptop. Mux switch özelliği var, yenilenmiş bir kasa. Ancak DDR4 RAM'e sahip :( . Pil hakkında bilgim yok, bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

- MSI Delta 15 : R9 5900hx işlemciye sahip, ekran kartı rx6700m 3060 ile 3070 arası bir gücü olduğunu biliyorum ancak DLSS teknolojisi sayesinden 3060 durumu eşitliyor. Mux switch yok, DDR4 RAM'e sahip. 1tb ssd vs 32 gb ram ile güzel bir konfigürasyona sahip. Kasa kalitesinin iyi olduğunu ve estetik açıdan premium bir hissiyat verdiğini biliyorum. 82 wh pile sahip.

Evet arkadaşlar sizce hangisi alınmalı ve neden?

Ben özellikle zephyrus, rog strix ve omen arasında kaldım.

Saygı çerçevesinde yorumlarınızı bekliyorum.

Herkese teşekkürler şimdiden.

Son düzenleme:
Oyun için alıyorsan üstüne yüklü miktar para veriyorsan o cihazda MUX bulunması gerekiyor bence. Monster'da mux var diğerlerinde sanırım yok. Tercihim monster olurdu. Her türlü daha iyi performans vereceğinden eminim.

Delta'nın az önce incelemesini izledim, işlemcisi 95 dereceyi görüyor bence alınmaz.
Omen'in de ekran kartı Max-Q olması gerek bence bu fiyat bandında o da alınmaz.
Ama Bana kalırsa Acer Nitro veya Asus Rog alınır ki bende bu iki laptop arasında kaldım ama Hepsiburada dan Asus Rog alınır mı bilmiyorum.

Yorumlarınız için teşekkürler;

Oyun için alıyorsan üstüne yüklü miktar para veriyorsan o cihazda MUX bulunması gerekiyor bence. Monster'da mux var diğerlerinde sanırım yok. Tercihim monster olurdu. Her türlü daha iyi performans vereceğinden eminim.

Acer Nitro'da da var mux. Ayrıca Omen, Rog Strix ve Zephyrus'ta da büyük olasılıkla var diye biliyorum ama emin değilim.

rog strix çok güzel de webcam yok çok saçma

Bunu bilmiyordum cidden çok saçma bir durum.

Delta'nın az önce incelemesini izledim, işlemcisi 95 dereceyi görüyor bence alınmaz.
Omen'in de ekran kartı Max-Q olması gerek bence bu fiyat bandında o da alınmaz.
Ama Bana kalırsa Acer Nitro veya Asus Rog alınır ki bende bu iki laptop arasında kaldım ama Hepsiburada dan Asus Rog alınır mı bilmiyorum.

Dediğiniz gibi Delta ince bir kasaya sahip ısınma sorunu olabilir haklısınız. Omen'in ekran kartı kaç w değerinde net olarak yazabilir misiniz? Bilmeyen arkadaşlar da öğrenmiş olur. Hepsiburada'ya ben de nedense güvenemiyorum, o konuda biraz eski kafalıyım gidip fiziksel bir ortamdan alma taraftarıyım. Ama daha önce Hepsiburada'dan pc alan arkadaşlar yorumlarını yazarsa daha aydınlatıcı olur tabii.

Yorumlarınız için teşekkürler;

Acer Nitro'da da var mux. Ayrıca Omen, Rog Strix ve Zephyrus'ta da büyük olasılıkla var diye biliyorum ama emin değilim.

Bunu bilmiyordum cidden çok saçma bir durum.

Dediğiniz gibi Delta ince bir kasaya sahip ısınma sorunu olabilir haklısınız. Omen'in ekran kartı kaç w değerinde net olarak yazabilir misiniz? Bilmeyen arkadaşlar da öğrenmiş olur. Hepsiburada'ya ben de nedense güvenemiyorum, o konuda biraz eski kafalıyım gidip fiziksel bir ortamdan alma taraftarıyım. Ama daha önce Hepsiburada'dan pc alan arkadaşlar yorumlarını yazarsa daha aydınlatıcı olur tabii.
Acer nitro 5'de internette mux olmadığı yazıyor. Delta 15'de yok zamanında alacaktım Mux yok diye vazgeçtim. Asusun rog strix modelinin hiçbirinde yok diye biliyorum birkaç yerde de yok diyorlar. HP'ler hakkında bilgim yok. Monsterın malzeme kalitesinden vs. endişe ediyorsanız bir öneri bırakayım.

bütçenizi aşıyor ama indirim gelebilir. Ya da harici monitör ile kullanacaksanız zaten mux'a gerek yok attıklarınızdan seçebilirsiniz. Şimdiden hayırlı olsun.

Güzel bir dizüstü 1 ay önce aldım kullanıyorum hızı ve kalitesi gayet iyi uzun araştırmalarım sonucunda aldım pişman etmez mux açık olarak geliyor özellikleri sorunsuz oyun ağırlıklı işlemlerde fanları cokça yeterli oluyor sıcaklık değerleri stabil kalıyor tavsiye ederim amazondan almıştım 30bine

Yeni konular

Geri
Yukarı