30 FPS akıcı değil

FalconPaw

Kilopat
Makaleler
8
Konsolda oyun oynarken 30 FPS akıcı gelmiyor bana. Fakat internetten 30 FPS oyun videosu akıcı geliyor. Anlayamadım bu işi. Pek alışamadım sanırım konsola. Bilgisayarda çoğu oyunu 144 Hz oynuyorum. Neden oyun akıcı değilken video akıcı oluyor?

Konsolda oyun oynarken 30 FPS akıcı gelmiyor bana. Fakat internetten 30 FPS oyun videosu akıcı geliyor. Anlayamadım bu işi. Pek alışamadım sanırım konsola. Bilgisayarda çoğu oyunu 144 Hz oynuyorum. Neden oyun akıcı değilken video akıcı oluyor?

Size öyle geliyor aynısı bende de var 30 FPS izliyorum bir oyun gameplayini 30 FPS oynayınca kötü geliyor.

Mesela YouTube'da izliyorsanız 1080p videonun bitrate düşürülmüş oluyor. Ancak 1080p net 30 FPS tabii ki akıcı gelmez.

30FPS videolar 60FPS renderlanabiliyor diye biliyorum. Veya konsol anlık performans verdiği için olabilir, kayıtlarda yırtılma gibi şeyler azalır bu yüzden daha akıcı gelir.

Yeni konular

Geri
Yukarı