30 günde göbek eritme programları gerçekten işe yarıyor mu?

egeoz316

Hectopat
Makaleler
3
Yer
Ankara
16 yaşındayım, 91 kiloyum ve göbekli denebilecek biriyim ve artık kilo vermek ve göbeği eritmek istiyorum. Play Store'da sürekli reklamını gördüğüm 30 günde göbek eritme programına başlayacağım, bu programdaki aktiviteler gerçekten işe yarıyor mu? Orta düzeyde başladım.

16 yaşındayım, 91 kiloyum ve göbekli denebilecek biriyim ve artık kilo vermek ve göbeği eritmek istiyorum. Play Store'da sürekli reklamını gördüğüm 30 günde göbek eritme programına başlayacağım, bu programdaki aktiviteler gerçekten işe yarıyor mu? Orta düzeyde başladım.

30 günde göbeğin erimez tabii ama yerli yerinde yaparsın ve diyete başlarsan (diyete gerek yok ama ekmeği tatlıyı şekeri falan azaltmaya çalış)

Diyet yapmadığınız sürece hiçbir aktivite işe yaramaz. Günlük kalorinizin -500 azını almanız gerekiyor. Bir yandan da protein,yağ,karbonhidrat dengesini takip etmeniz gerekli. Bunun yanında kas kaybetmek istemiyorsanız, ağırlık antrenmanı da şart.

30 günde göbek gider mi bilmem ama şunu çok iyi biliyorum. Bu işler tamamen istikrar ve kararlılığına bağlı bir durum. Sigarayı bırakmak gibi tıpkı. Yapman gerekenler belli. Boğazını tuttuğun sürece illa bir diyete uymana gerek yok. Diyet gibi programlar sadece protein gibi temel yapı taşı olan besinlerin alımını ön plana çıkartır. Gerisi boş hikaye.

Herhangi bir kıstas olarak kendinize gün belirlemektense hedef belirlemek sizin için çok daha mantıklı ve doğru olacaktır. Programa gelince hiçbir kilo verme programı diyetle desteklenmeden, hiçbir diyet programı da sporla desteklenmeden istediğiniz sonucu vermez. Hep bir yerlerden yarım kalır. Katı diyetten ziyade vücudunuzu tanıdığınız kadarıyla size yaramayan yiyecekleri yemeyerek ve hafif tempo koşularla başlayabilirsiniz. Sadece bunu bile 1 ay yapmanız sizde ciddi bir değişime yol açar. Kilo vermek, göbek eritmek uzun soluklu bir serüvendir. Kararlı ve istikrarlı olun gerisi gelir.
Bol şans.

Geri
Yukarı