30 MH/s ile mining değer mi?

26.8 Mh/s ile kazıyorum, aylık 400-500 lira gelirim oluyor. Faturalarımı ödüyorum, kalanı cebime harçlık kalıyor. Siz daha fazla kazanırsınız, değer yani.

RTX 3060 ile kişisel bilgisayarda yapmak ne kadar mantıklı peki?
Gayet mantıklı bir karar olur. Sanırım günlük kazancın 4 dolar gibi bir şey. Buradan hesaplayıp kendin karar verebilirsin. Uzun vadede iyi para biriktirirsin, evde yatacaksa çalışsın daha iyi.

Düzenleme: 4 değilmiş.
1634762746549.png

@Halil1905'in dediği gibi.

24 saat açık kalırsa elektrik fatura sıkıntı yaratmıyor mu?
1 ay boyunca 24 saat açık kalırsa kazancının çok az miktarı bilgisayardan çıkan elektriğe gider. Eğer güzel bir OC ve undervolt ayarı yaparsan daha da düşürürsün bu miktarı ve aynı zamanda kazancın da artar.
Hayır, hiçbir şekilde zarar etme şansı yok. Günlük kazanı 4 dolar ise, 0.50 doları elektriğe falan gidiyor.
4 değil galiba ya, bazı sitelerden yanlış bilgi aldım. Yine de daha iyi bilen biri yanıtlayabilir.

Mesela @samc34 bakabilir misin tam değerlere?

24 saat açık kalırsa elektrik fatura sıkıntı yaratmıyor mu?
Benim ekran kartı 90 Watt tüketiyor, işlemci cart curt da toplam 50 Watt tüketiyor dersek etti 140 Watt. Bunu 24 ile çarp, etti 3360 Watt. Bu da 3.36 Kilowatt demek. Bir Kilowatt 0,92 TL, şimdi bunu 3.36 Kilowatt ile çarpalım = günlük 3.09 TL elektriğe gidiyor.

1 ay boyunca 24 saat açık kalırsa kazancının çok az miktarı bilgisayardan çıkan elektriğe gider. Eğer güzel bir OC ve undervolt ayarı yaparsan daha da düşürürsün bu miktarı ve aynı zamanda kazancın da artar.

4 değil galiba ya, bazı sitelerden yanlış bilgi aldım. Yine de daha iyi bilen biri yanıtlayabilir.

Mesela @samc34 bakabilir misin tam değerlere?
4 doları örnek olarak verdim, arkadaşın değerlerini bilmiyorum bakmadım.

26.8 Mh/s ile kazıyorum, aylık 400-500 lira gelirim oluyor. Faturalarımı ödüyorum, kalanı cebime harçlık kalıyor. Siz daha fazla kazanırsınız, değer yani.
Yavaş yavaş acemiliği üzerimden atıyorum fakat beni endişelendiren sadece bir nokta kaldı. 24 saat boyunca ekran kartının fanı döneceği için (1400-1500 RPM) acaba bir şeyden sonra arıza verir mi diye düşünüyorum. Bu arada siz de 24 saat açık mı bırakıyorsunuz?

Yeni konular

Geri
Yukarı