30 MH/s ile mining değer mi?

Yavaş yavaş acemiliği üzerimden atıyorum fakat beni endişelendiren sadece bir nokta kaldı. 24 saat boyunca ekran kartının fanı döneceği için (1400-1500 RPM) acaba bir şeyden sonra arıza verir mi diye düşünüyorum. Bu arada siz de 24 saat açık mı bırakıyorsunuz?
2015 den beri 6 tane falan sistem topladım gaming için. Kasa fanları son hızda aylarca yıllarca sorunsuz gece gündüz çalıştı. Dandik kasa fanı bile bozulmuyor bunlarda da ciddi sorun yaşanmaz diye düşünüyorum. Yaşansa da parçaları ucuz zaten fan olarak.

Yavaş yavaş acemiliği üzerimden atıyorum fakat beni endişelendiren sadece bir nokta kaldı. 24 saat boyunca ekran kartının fanı döneceği için (1400-1500 RPM) acaba bir şeyden sonra arıza verir mi diye düşünüyorum. Bu arada siz de 24 saat açık mı bırakıyorsunuz?

Fanlara hiçbir şey olmaz. Birkaç sene sonra 100-150 TL verip değiştirirsiniz.

Ben 1800 RPM'de 24 saat açık bırakıyorum.

Arkadaşlar, dün deneme amaçlı 15 saat boyunca kazmıştım, bugün hesabıma baktım ve 15 saat boyunca kazmamın karşılığında 1.35 dolar kazanmışım. 24 saat boyunca yapsam büyük ihtimalle 2 dolara ulaşıyorum. Ne düşünüyorsunuz?

RTX 3060'a hashrate Power unlocked driver kurmama gerek var mı? (470.05)
Unlocked driver ile 40-50 mh/s arası kazıyor.
Normalde 20-30 mh/s arası.
Ekran kartım LHR değil.

Son düzenleme:
LHR olmayan kartlarda 470.05 sürümü etki yaratıyor mu? Ben v1 LHR'li kartların kilidini kaldırmak için yapılıyor diye biliyordum.
O da olabilir. Tam bilmediğim için öyle demiştim.
RTX 3060'a hashrate Power unlocked driver kurmama gerek var mı? (470.05)
Unlocked driver ile 40-50 mh/s arası kazıyor.
Normalde 20-30 mh/s arası.
Ekran kartım LHR değil.
Şu an kurdum ve 48 mh/s gibi bir değer alıyorum.

Son düzenleme:
Ben binance ve hive ile denedim 1660 super kendinden ocli modelde 25-27.5mh arası görüyorum her 2sinde de 90-98 arasında güç tüketimi olduğu gösteriyor. Sıcaklık 61 derece en yüksek.. Bu değerler nasıl acaba azcık hortlatayım diyorum konuyu...

Geri
Yukarı