30 Net Türkçe Nasıldır?

Yani üniversitede mühendislik gibi bölümlerde daha ilk seneden lise bilgilerinin üstüne bayağı koyarak ilerleniyor, sonraki yıllarda ise alanında ilgili çok daha özelleşmiş dersler veriliyor fakat hukuk gibi bölümlerin lise dersleri ile alakası yok. Sevmediğiniz dersleri lisede halledebileceğinizi düşünüyorum çünkü çok fazla detaya inilmediği için çok fazla efor sarf etmenize gerek yok lisede ama üniversiteye geldiğiniz zaman zorlanabilirsiniz. Bence istediğiniz bölümlere karar verip ona göre alan seçin derim.
sorun şu ki kafamda bir meslek belirmiyor tarih bölümünü düşündüm bi ara ama o da orta okul lise dahil dersi sevdiğim ve iyi de olduğum için bizim zamanımızdaki teog da da full çekmiştim ama sadece düşündüm eğer seçersem sevmeyedebilirim işte

Matematik te temelim yok TYT'de yani vardi bir ara bildiklerimide unuttum dört işlem düzeyindeyim ne yapabilirim nasıl temel oluşturabilirim TYT için antrenmanlarla matematik zaman kaybı diyor çoğu insan ayrıca AYT matematik de de temel nasıl oluşur.
Ben Antremanlarla Mat'tan başladım belli bir temelim var, konuları kavramakta sorun çekmiyorum. Size de tavsiye ederim. Sorularınız varsa sorabilirsiniz.

Ben antrenmanlarla Mat'tan başladım belli bir temelim var, konuları kavramakta sorun çekmiyorum. Size de tavsiye ederim. Sorularınız varsa sorabilirsiniz.

Antrenmanlarla matematik çözdükten sonra dier testleri falan çözsem bir sıkıntı çeker miyim
Aslınds kafamda şu var önce antrenmanlarla matematik 1 çözüp sonra.
Karekök mat sıfır çözmek
En son ya okyanus 40 seansta matematik çözmek ya da birey a matematik
Temelimin iyice sağlamlaşması için
Bunlardan sonra da orta düzey bir kaynak almak sizce düşüncem nasıl hocam.

Siz üniversiteyi değil, üniversite sizi kazanmış hocam. Türkçe full olsa 3 haneli rakamlarla oynardınız :D
4 yanlış yapan arkadaşım 50 küsürüncü oldu :D Benim zayıf noktamdı ama 5. sınıftan beri Türkçe. Yazılılarda 80'i zor görürdüm. TYT'de de elimden geldiğince yapmaya çalıştım ama sınav stresi ile birleşince pek başarılı olamadım Türkçe'de.

Hocam hedeflerim çok büyük ODTÜ bilgisayar mühendisliği istiyorum. Ya da makine mühendisliği. Malum iyi bir üniversiteden mezun olmayınca bölümün anlamı kalmıyor. Ama dediklerinizi anladım ve dikkate alacağım.
̶İ̶y̶i̶ ̶b̶i̶r̶ ̶ü̶n̶i̶v̶e̶r̶s̶i̶t̶e̶d̶e̶n̶ ̶m̶e̶z̶u̶n̶ ̶o̶l̶u̶n̶c̶a̶ ̶a̶n̶l̶a̶m̶ı̶ ̶k̶a̶l̶m̶ı̶y̶o̶r̶. X

Okuduğun bölümde kendini geliştirmezsen anlamı kalmıyor. ✓

Antrenmanlarla matematik çözdükten sonra dier testleri falan çözsem bir sıkıntı çeker miyim
Aslınds kafamda şu var önce antrenmanlarla matematik 1 çözüp sonra.
Karekök mat sıfır çözmek
En son ya okyanus 40 seansta matematik çözmek ya da birey a matematik
Temelimin iyice sağlamlaşması için
Bunlardan sonra da orta düzey bir kaynak almak sizce düşüncem nasıl hocam.
Bana matematik öğretmenim önce Antremanlarla Mat 1'i bitir sonra Antremanlarla 2'yi bitir konulara başla dedi. Bende sizin durumunuzdaydım aynı.

̶İ̶y̶i̶ ̶b̶i̶r̶ ̶ü̶n̶i̶v̶e̶r̶s̶i̶t̶e̶d̶e̶n̶ ̶m̶e̶z̶u̶n̶ ̶o̶l̶u̶n̶c̶a̶ ̶a̶n̶l̶a̶m̶ı̶ ̶k̶a̶l̶m̶ı̶y̶o̶r̶. X

Okuduğun bölümde kendini geliştirmezsen anlamı kalmıyor. ✓
Aile baskısı hocam. İlk 10000 içinde bir yer gelmezse tıp yazdıracaklar. Hayatım boyunca mutsuz olacağım bir meslek yapmak da istemiyorum. Evet kendimizi geliştirmek önemli hatta öğrenci iken özel sektöre işler yapmak gibi planlarım da var kendimi geliştirmek adına. Aile baskısı sıkıntı hocam ya.

11. sınıfım ve TYT'ye de çalışsam iyi olur diye düşündüm ve bugünden itibaren bölüm denemelerine başladım. İlk olarak Türkçe çözdüm. 40 soruyu 36 Dk'de çözdüm ve 8 yanlış, 32 doğrum çıktı. Yani Total'de 30 netim var. Üniversite sınavı hakkında tecrübesi olanlar sizce bu netim nasıl başlangıç için? Yanlış yaptığım konulara da dönüp bakacağım ve ayrıca her gün de bir paragraf testi çözmeyi düşünüyorum.

Bence önemli olan soru sayısı değil konuyu anlamak ve soruların zorluğu sorular orta-zor seviyede ise bence gayet güzel maşallah (not üniversite öğrencisi değilim) ama bazı kitaplar var adamlar soruyu dödürüyor da döndürüyor (yeni nesil) ama Türkçe çözmüşsünüz dediğim gibi bence orta -zor seviyedeyse gayet güzel maşallah.

Geri
Yukarı