30 yaşında olmak

25'ten sonra başlayan 30 yaş sendromu denen bir olay var. Sıkışma hissinin tarifi yok. Hayatı kaçırmışsın tarzı bir his benim tabirimce. Bende yaklaştım 30'a. İnsan zor düşüncelere dalıyor.
Nice yaşlara diyelim hocam. Bir Batman gibi yaşlanın 🦇.
Joker'i kovalamaktan ömrümden ömür gitti yahu. Emekli olmamın zamanı geldi. (Bırakın Gotham polisleri yapsın işlerini...)
Kişisel sorum var hocam en sevdiğiniz Batman filmi hangisi?
Hepsi benim bebeklerim. (Clooney versiyonu hariç. Cicikleri olan Batman mi olur yahu!?)
Bence çok seksi bi yaş.
Diyorsun... Hadi bakalım. :D
29 Bence mükemmel bir yaş. Ne çocuk denecek kadar toysun, ne de kart denecek kadar yaşlı. Ama tabi maalesef zamanı durdurmak mümkün değil. Durdurmayı geçtim hızlanmasa yeterdi ama 30'dan sonra müthiş hızlanıyor. (not 39'um)
Orta yaş bunalımı yükleniyor desene. :(
8 ay var 30, sizin yazdıklarınızı okumadan önce sakin sakin rakamları atlıyordum😅 29 veya 30 ne fark eder, bir hüzünlendim; sakin ama yoğun tempoda hayatıma geri dönüyorum bir kaç dakika sonra yazdıklarınız uçup gidecek aklımdan😇.

Doğum gününüz kutlu olsun 🙏 😊
Teşekkür ettim. ^^
Doğum gününüz kutlu olsun.
Teşekkürler. ^^

Öbür konuya da yazdım, mutlu senelerin olsun üstadım. O değil de yalnız olmak koyuyor insana bir yaştan sonra, ben de hep evlenmem derdim kendime ama 30 civarına gelince artık hormonlar mı yoksa başka bir sebepten mi bilinmez, aile kurma isteği geliyor ama ne var ki yeni birini tanıma isteği/heyecanı kalmıyor. Üstüne üstlük iyiler erkenden seçildiğinden geriye pek seçenek de kalmıyor. Yalnızlığa talimiz galiba üstadım (seni bilmem ama bende durum bu) 🤠

25'ten sonra başlayan 30 yaş sendromu denen bir olay var. Sıkışma hissinin tarifi yok. Hayatı kaçırmışsın tarzı bir his benim tabirimce. Bende yaklaştım 30'a. İnsan zor düşüncelere dalıyor.
Nice yaşlara diyelim hocam. Bir Batman gibi yaşlanın 🦇.

Biz hayatı bu ülkede doğarak kaçırdık zaten.

Bakarsanız Afrikalı bir kabilede yaşayan, dünyası 100 metrekarelik bir ormandan ibaret olan birisinden hiçbir farkımız yok. Sadece gidemeyeceğimiz yerleri, yaşayamayacağımız hayatları görmemizi sağlayan şu internet var. Dünyadan haberi olmayan o ilkel insanlar eminim bizden daha dertsiz yaşıyordur.

Demek istediğim bu durumun yaşla çok ilgisi yok. İster 20 yaşında olun ister 30 yaşında, geriye dönüp bakınca o boşluğu her yaşınızda görüyorsunuz. Sadece daha önceleri bir ev belki bir araba için yaşayıp öldüğünüzün bilincinde değildiniz.

Joker'i kovalamaktan ömrümden ömür gitti yahu. Emekli olmamın zamanı geldi. (Bırakın Gotham polisleri yapsın işlerini...)

Hepsi benim bebeklerim. (Clooney versiyonu hariç. Cicikleri olan Batman mi olur yahu!?)

Diyorsun... Hadi bakalım. :D

Orta yaş bunalımı yükleniyor desene. :(

Teşekkür ettim. ^^

Teşekkürler. ^^
Doğum gününüz kutlu olsun.
Hocam 30 olmak nasıl bir his?

Aradan tam 1 yıl geçti. Yukarda belirttiğim konuda "Yeni başlangıçlar elbette insana heyecan verir." demiştim. Bugün, 30 yaşıma sakin bir şekilde girmeyi planlıyordum ama gel gör ki ne heyecan kaldı ne de aksiyon. Korkunç felaket fecisi bir olay. Ama artık 20'li yılları geride bırakmak, insanı nedense hüzünlendirir ancak henüz yaşadığımızı anlamak da rahatlatır, iyi ya da kötü günler geride bırakılır. Hakketen 1 günde değişmek epey tuhaf ama gerçek(miş). Hayat size, bize, hepimize güzel. Çıkarın tadını...

Son olarak en sevdiğim şarkımı sizlerle paylaşmak istiyorum:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
''Eğer 25 yaşını geçtiyseniz, hayatınızın en güzel günleri geride kalmıştır...''

Zaman geçtikçe de daha iyi anlaşılıyor. Nice mutlu sağlıklı yıllarınız olsun.

Bende daha 22 yaşındayım bakalım 25 yaşını geçtiğimde benim düşünce tarzim nasıl olacak aslında yaşımın fazlada ilerlemesini istemiyorum ama zamanı durduramayız gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı