300-350 TL'ye Kulaklık Tavsiyesi

MH650 ve MH670'i MH751'in rakibi saymayıp Alpha/S/C2 örnek göstermişsiniz. MH650, Cloud 2'yi MH670 ise Alpha/S'i yerden yere vurur. Cloud 2'yi nasıl Alpha ve S modelleri ile yan yana koydun? Cloud Alpha varken Cloud 2 alınmaz iyileştirilmiş ve güncelleştirilmiş versiyonu Cloud Alpha. Ha şunu da belirtiyim MH630 ile MH670 arasında fark yok demişsiniz. Ne manada fark yok onu anlamadım.

MH650 ve MH670'i MH751'in rakibi saymayıp Alpha/S/C2 örnek göstermişsiniz. MH650, Cloud 2'yi MH670 ise Alpha/S'i yerden yere vurur. Cloud 2'yi nasıl Alpha ve S modelleri ile yan yana koydun? Cloud Alpha varken Cloud 2 alınmaz iyileştirilmiş ve güncelleştirilmiş versiyonu Cloud Alpha. Ha şunu da belirtiyim MH630 ile MH670 arasında fark yok demişsiniz. Ne manada fark yok onu anlamadım.
Rakibi dedim, alınır demedim. Alpha S Cloud 2'den biraz daha iyi ama ses kartınız iyi olması lazım. Alpha ise ses kalitesi biraz daha iyi ve soundstage daha iyi ama rahatlığı daha kötü. Niye alınmasın? Onu boşver de, ''MH650 Cloud 2 yerden yere vurur'' cümlesiyle zaten saygımı kaybetmiş oldunuz. Siz onu nerden duydunuz lütfen ama lütfen söyleyin. Fark yok demedim hem biraz düzgün okuyun. MH 650 USB'si ve RGB'si zaten kulaklığı mahvetti. MH670 padleri biraz değiştirildiği için ses biraz daha iyi veriyor tamam da o kadar da iyi değil ve bunun ikisi MH630'dan daha kötü tunelanmış. Bunları düşününce fiyat farkına değmez. MH630 yeterli olacaktır. MH751 söylediğim bütün modellerden daha iyi. Umarım anlamışsınızdır.

Cloud Core/Cloud Silver/Cloud 2 bunlar aynı kulaklığın farklı aksesuarlarla satılan versiyonları. Özellikleri tamamen aynı. Bu kulaklıklarla MH650'yi mi karşılaştırıyorsunuz? :) Hazır bilgi değil, deneyim ile konuşuyorum. Denemediğim kulaklıklar hakkında yorum yapmaktan kaçınırım.
Siz onu nerden duydunuz lütfen ama lütfen söyleyin.
Bir yerden duymama gerek yok. Kendi tecrübeme dayanarak söylüyorum bunları. Hyperx'in Stinger,Core,Cloud 2 modellerini deneyimledim. Aralarından sıralama yapmak gereksirse Stinger>Cloud 2=Core olurdu. Core'dan dip ses problemi olmasından dolayı Cloud 2'den ise Soundstage'nin dar olmasından dolayı memnun kalmadım. Yaptığın eleştirilerin yersiz olmuş. RGB'yi geçtim zaten, USB'si neden kulaklığı mahvetsin. Ayrıca kimse MH751'e kötü demedi. Benim de önerdiklerim açısında konfor ve ses kalitesi bakımından. Burada bahsi geçen kulaklıkları deneyimlediniz mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Cloud Core/Cloud Silver/Cloud 2 bunlar aynı kulaklığın farklı aksesuarlarla satılan versiyonları. Özellikleri tamamen aynı. Bu kulaklıklarla MH650'yi mi karşılaştırıyorsunuz? :) Hazır bilgi değil, deneyim ile konuşuyorum. Denemediğim kulaklıklar hakkında yorum yapmaktan kaçınırım.

Bir yerden duymama gerek yok. Kendi tecrübeme dayanarak söylüyorum bunları. Hyperx'in Stinger,Core,Cloud 2 modellerini deneyimledim. Aralarından sıralama yapmak gereksirse Stinger>Cloud 2=Core olurdu. Core'dan dip ses problemi olmasından dolayı Cloud 2'den ise Soundstage'nin dar olmasından dolayı memnun kalmadım. Yaptığın eleştirilerin yersiz olmuş. RGB'yi geçtim zaten, USB'si neden kulaklığı mahvetsin. Ayrıca kimse MH751'e kötü demedi. Benim de önerdiklerim açısında konfor ve ses kalitesi bakımından. Burada bahsi geçen kulaklıkları deneyimlediniz mi?
MH751, Cloud 2, MH630, Stinger ve HS60 denedim. Öbürlerini çoğu incelemelerden ve araştırarak söyledim. O 3 modelin çok farkları olmadığı doğru. Birisinin ses kalitesi biraz daha iyi, birisi daha rahat olduğu söyleniyor. Hangisi daha ucuzsa onu alın. Stinger, nasıl daha iyi buldunuz anlamıyorum. Daha rahat olduğu kesin ama diğer özellikleri daha kötü. MH6XX serisinden MH650 en kötü olduğu söyleniyor. 3.5 yerine USB kullandığı için içinde kendisinin dac/amp var ve bunlar normalde kötü oluyor. Bunun sayesinde RGB kullanılıyor. MH670 ise HyperX Cloud Flight yanında belki 2. tercih olarak alınabilir. MH6XX serisinin diğer 2 modeline göre kumaş yerine deri olması ve sesi biraz daha iyi olduğu için potansiyeli var ama 400TL’lik fiyat farkına değmez. MH630 kablosu güzeldi gerçi MH751 aynı kablo olsa iyi olurdu. MH751 gerçekten güzeldi. Oyun ve müzik anlamında çok iyi kalitesi var öbürlerine nazaran. Rahatlık da aynı. Malzemesi ucuz gibi gelmedi ama Cloud 2 biraz daha iyi gibi. Cloud 2 soundstage bana o kadar kötü gelmedi, stinger ise ses kalitesi olarak daha kötü. HS60’ın sesi MH630 ve Stinger’dan daha iyi bence. Ama EQ ayarlarıyla oynadığım için olabilir. MH630 alıp EQ’yla oynarsa daha iyi olabilir. Mikrofon olarak MH751>MH630>Cloud 2>Stinger>HS60. Kötü diyen olmadığını biliyorum, sadece söyledim. Ses tercihiniz farklı olabilir. Ben MH630’ın Cloud 2’den daha kötü olduğunu düşündüm (kablo ve mikrofon dışında) ve Stinger dediğim gibi daha rahat ve mikrofonu fiyatına göre iyiyken ses olarak daha kötü. En iyisi indirimde almak çünkü şuanki fiyatları bence fazla. İyi akşamlar.

MH752 denemiştim bende. MH751 ile tek farkı ses kartının olması. Kullanılan malzeme ve özellikleri açısından tamamen aynı. Kullandığım kulaklar arasından en memnun kaldığım MH752'idi. Şimdi oyun oynamadığım için hoparlör kullanıyorum :D Ayrıca Şu anki piyasa gerçekten rezalet durumda. Gerek sıfır gerek 2. El. Geçen Stinger Core alacaktım PS4 için. Bir gün sonra fiyati +100 TL arttı. Küfür edip vazgeçtim. Ucuz PS4 kulaklıklardan almayı düşünüyorum artık. Deneyimlediğim kulaklıkların EQ ayarlarıyla oynamamıştım ben. İndirimde de çok fazla fiyat farkı olacağını düşünmüyorum. Bu tatlı tartışma için teşekkürler. İyi günler.

Yeni konular

Geri
Yukarı