300-700 TL SATA SSD önerisi

Okay many

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Sıstemımde M.2 NVMe 500GB SSD var yer olarak. SATA SSD 2.5 inç 240-256 GB almak ıstıyorum. Dayanıklı, dandık olmayan ve markasıyla kendını gosteren bır SSD alacağım. Sızın onerılerınız var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:

samsung guzel fakat pahali

Burst al o zaman, zaten sistemin M.2'ye kurulu. Kast ettiğin kaliteli ve kendini gösteren çoğu model 700TL sularında. Ya indirim kovalayacaksın ya da F/P olan Burst'u alacaksın.
Peki sata ssd ve HDD 2sini birden alacagimda kablo bağlantılarını nasıl yapicam bı YouTube de varmı videosu varsa link atarmisin?

Peki sata ssd ve HDD 2sini birden alacagimda kablo bağlantılarını nasıl yapicam bı YouTube de varmı videosu varsa link atarmisin?
Gayet basit, ikisine de PSU'dan gelen SATA güç kablosunu ayrı ayrı takacaksın ardından da SATA veri kablolarının bir ucunu disklere diğer uçlarını da anakartdaki SATA girişlerine takacaksın ayrı olarak. Bir video bilmiyorum, herhangi bir SATA disk montajlama videosu izlesen yetecektir ikisinin de kablolama mantığı aynı zaten.

Gayet basit, ikisine de PSU'dan gelen SATA güç kablosunu ayrı ayrı takacaksın ardından da SATA veri kablolarının bir ucunu disklere diğer uçlarını da anakartdaki SATA girişlerine takacaksın ayrı olarak. Bir video bilmiyorum, herhangi bir SATA disk montajlama videosu izlesen yetecektir ikisinin de kablolama mantığı aynı zaten.

SATA kablolarını ben kendimmi almam lazım yoksa paket içeriğinde geliyor mu?

Hocam fotolara bir bakın galiba bunlar iyi ki saklamisim eğer bunlarsa bunlar hem HDD hem de SSD'ye olur mu çünkü 2'sini de ilk defa alıyorum ilk defa kullanacağım :)

Dosya Ekleri

• IMG_20220606_225227.jpg
    IMG_20220606_225227.jpg
    110,3 KB · Görüntüleme: 12
  • IMG_20220606_225247.jpg
    IMG_20220606_225247.jpg
    83,8 KB · Görüntüleme: 14

Geri
Yukarı