300 TL 240 GB SSD önerisi

Bütçe
300
300 TL ve altında bütçeniz varsa bundan başka SSD bakmayın. Orta-üst seviye bir SSD'dir. Patriot ve Apacer gibi DRAM'siz bir SSD değildir. Yazılımı da onlara göre kat kat daha iyidir. 860 EVO ile rakip ayrıca. Ben de kullanıyorum. Sorularınız olursa cevaplayabilirim bu SSD hakkında. :) Ayrıca birkaç gündür 288 TL. Bu fiyattayken 300 TL'nin üstüne çıkmadan alın bence.

Ekim 2020 itibariyle kullanıyorum. Zerre problem yaşamadığım ve kullanırken en memmun olduğum model bu oldu. Yarın yeni test sonuçlarını atarım. Alacaksa kaçırmasın derim :)

Ekim 2020 itibariyle kullanıyorum. Zerre problem yaşamadığım ve kullanırken en memmun olduğum model bu oldu. Yarın yeni test sonuçlarını atarım. Alacaksa kaçırmasın derim :)
Yalnız hocam sizinki Q1 modeli, benim linkini attığım Barracuda 120 modeli.

Ekim 2020 itibariyle kullanıyorum. Zerre problem yaşamadığım ve kullanırken en memnun olduğum model bu oldu. Yarın yeni test sonuçlarını atarım. Alacaksa kaçırmasın derim :)
Yalnız bu Barracuda 120 hocam. Sizinki Q1 modeli. Bu modelin SU630'un yeniden etiketlenmiş hali olduğu ile ilgili rivayetler dönüyor. Q1 modeli iyi bir model değil. QLC NAND kullandığı için sadece depolama için kullanılabilecek bir SSD. Seviye listesin de D seviyesinde bir SSD. Barracuda 120 ise Phison S12'nin özel bir sürümünü kullanan, seviye listelerinde üstlere oynayan bir SSD.

Yalnız hocam sizinki Q1 modeli, benim linkini attığım Barracuda 120 modeli.
Arada bir fark var mı bilmiyorum. Ama marka piyasaya daha yeni yeni SSD'lerini sunmaya başlamışken kullandığım bir model hakkında deneyimlerimi iletmiş olayım :)
Yalnız bu Barracuda 120 hocam. Sizinki Q1 modeli. Bu modelin SU630'un yeniden etiketlenmiş hali olduğu ile ilgili rivayetler dönüyor. Q1 modeli iyi bir model değil. QLC NAND kullandığı için sadece depolama için kullanılabilecek bir SSD. Seviye listesin de D seviyesinde bir SSD. Barracuda 120 ise Phison S12'nin özel bir sürümünü kullanan, seviye listelerinde üstlere oynayan bir SSD.
Hocam şayet söylenti gerçek olsaydı hız değerlerim çoktan çakılmış olmalıydı. İlk gün ne hız alıyorsam şimdi de aynı hızı alıyorum. Bu model şayet söylediğiniz gibi ise ve buna rağmen beni bu düzeyde memmun ettiyse Seagate'den şaşmam bu saatten sonra :)

Yeni konular

Geri
Yukarı