300 TL Limitli Kasa ve İşlemci Soğutucu Tavsiyesi

Furkan Tuna

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Bursa, Osmangazi
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar ben bu hafta sonu ekran kartı, monitör, SSD, kasa ve işlemci soğutucu alacağım. Ekran kartı, monitör ve SSD'ye karar verdim ancak kasa ve işlemci soğutucuya karar veremedim. İşlemci soğutucu için 100₺, kasa için 200₺ bütçe ayırabilirim. Bu hafta sonu alacağım. Mağaza veya site fark etmez, önerilerinizi bekliyorum.
İşlemci soğutucu olarak aklımda Xigmatek Achilles var. Kasa olarak da Zalman Z3 Plus ya da Zalman R1 var. Son olarak tam 100₺+200₺ olmasına gerek yok 80₺+220₺ falan da olabilir ama toplamda 300₺'yi geçmesin.
  • Not: İşlemci Intel Core i7-3770

Kasa almaktan vazgeçtim. İşlemci Soğutucu olarak da Xigmatek Achilles aldım. Gerçekten çok kaliteli. Bir inceleme konusu açacağım yakın zamanda . Linkini yine burada paylaşırım.

Kasa almadım eski kasamı kullanmaya devam etmeye karar verdim. Soğutucu olarakta Xigmatek Achilles aldım 80 TL'ye. Gayet iyi soğutuyor ve bayağı büyük. 4 tane nikel kaplı bakır ısı borusu var ve gayet kalınlar ve 12 cm bir fan kullanıyor.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı