300 TL’ye el yapımı sıvı soğutma ve hazır soğutucu

Johantmark

Hectopat
Arkadaşlar, Ryzen 5 3600 işlemci aldım ama malum soğutucu lazımmış diyorlar. Bütçem en düşük fiyata anca yetiyor. Daha anakart ve ekran kartı lazım o yüzden beni üzmeyecek bir soğutucu almam gerek. Sıvı veya hava fark etmez yükte 75° civarı tutabilecek bir soğutucu en makulü bence. Bu değerlerde görüntüsü hiç önemli olmayan, çıkma parçalardan bile olabilecek bir soğutucu yapabilme şansım var mı 200-300 lira bütçeyle? Ya da hazır bir soğutucu var mı bu değerleri verebilecek 200-300 liraya?

Bu kadar düşük bütçede sıvı soğutma işine girmeyin hocam, bu işinizi görecektir:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bunu alamnızı öneririm.

o.c ile isin yoksa sogutucuya gerek yok. Giriyorsun BIOS'a o.c menusunden CPB buluyorsun autodadir. Onu kapatiyorsun islemcin bosta 40 derece oyunlarda 70 dereceyi gecmiyor. Ama bunu yapinca islemcin 3.6 GHz sabitleniyor.

Dehşet ısınan bir işlemci kesinlikle stok hava soğutması yeterli gelmiyor. Hocam ben 2. El bir sıvı soğutma aldım. 200 tl ye sahibinden' de. Pubg de yüksek ayarda 50 derecenin altında tutmayı başardım. Boşta ise 30 derecede sabit.
20200927_181003.jpg

Arkadaşlar, Ryzen 5 3600 işlemci aldım ama malum soğutucu lazımmış diyorlar. Bütçem en düşük fiyata anca yetiyor. Daha anakart ve ekran kartı lazım o yüzden beni üzmeyecek bir soğutucu almam gerek. Sıvı veya hava fark etmez yükte 75° civarı tutabilecek bir soğutucu en makulü bence. Bu değerlerde görüntüsü hiç önemli olmayan, çıkma parçalardan bile olabilecek bir soğutucu yapabilme şansım var mı 200-300 lira bütçeyle? Ya da hazır bir soğutucu var mı bu değerleri verebilecek 200-300 liraya?

Voltaj düşürme işlemi yaparsan ısınmayacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı