300 TL'ye işlemci soğutucu mu, kasa fanı mı?

Ice Tea Seftali

Hectopat
İşlemci sıcaklığım stok halde 34-45 arası (CPB kapalı, overclock yok.). Kasanın üst petekli kısmına 2 adet 14 cm fan ekleyebiliyorum, ön kısmına 1 adet 12 cm fan ekleyebiliyorum. Şimdi sorum: İşlemci soğutucu mu almalı, yoksa kasaya fan mı eklemeli? Bütcem 300 TL. Önerilere açığım. Model belirtirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

61yusMow4fL.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci sıcaklığım stok halde 34-45 arası (CPB kapalı, overclock yok.). Kasanın üst petekli kısmına 2 adet 14 cm fan ekleyebiliyorum, ön kısmına 1 adet 12 cm fan ekleyebiliyorum. Şimdi sorum: İşlemci soğutucu mu almalı, yoksa kasaya fan mı eklemeli? Bütcem 300 TL. Önerilere açığım. Model belirtirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Eki Görüntüle 914891
Bence işlemci soğutucu. Bu arada işlemciniz nedir? Ona göre soğutucu önerelim.

Eki Görüntüle 914891
İkisini de satın almak isterseniz. Daha hesaplı bir işlemci fanı alabilirsiniz.
Örnek: Dark Freezer X94BL, 2x92mm 4pin PWM Mavi Led Fanlı, 4xIsı Borusu, Direkt Kontak AMD Ryzen AM4 ve Int Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor

Arkadaşın işlemcisi sanırım 3600, önceki konularına baktım.
Snowman T6 Ultra veya Dark Freezer X94RD olabilir soğutucu olarak.
Fan olarak da iki tane Arctic F12 alabilirsiniz. Fanla ilgili daha iyi öneriler yapacaktır arkadaşlar.

Bence işlemci soğutucu. Bu arada işlemciniz nedir? Ona göre soğutucu önerelim.

İkisini de satın almak isterseniz. Daha hesaplı bir işlemci fanı alabilirsiniz.
Örnek: Dark Freezer X94BL, 2x92mm 4pin PWM Mavi Led Fanlı, 4xIsı Borusu, Direkt Kontak AMD Ryzen AM4 ve Int Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor
Hocam işlemcim r5 3600 stok fan takılı ve stok soğutucum ramlere temas ediyor (amd yazısı ramlere bakmıyor) anakart b450 s2h v2 ramlerin ismi patriot viper 3200

Artan bütçeye üç tane alttaki fandan alır öne takarsın öndekileri de üste takarsın.

İşlemcı sıcaklığın tam yükte kaç derece? Bir de diğer parçaların sıcaklıkları ne alemde? Sistemde genel olarak bir ısınma sorunu varsa fan almak daha mantıklı, sadece işlemci ısınıyorsa işlemci soğutucu almak daha mantıklı.

Aynı kasa var bende, Cooler Master Hyper 212 Spectrum aldım İtopya indirmlerinden işlemci yükte 50'yi geçmiyor.
Bu fanı tavsiye ederim çünkü fanı sonradan takıyorsun aşağı yukarı hareket ediyor böylece RAM'lere değmiyor.

Bu fanı tavsiye ederim çünkü fanı sonradan takıyorsun aşağı yukarı hareket ediyor böylece RAM'lere değmiyor.
Asansörlü sistem çoğu soğutucuda mevcut olan bir şey. Ne kadar iyi bir özellik olsa da kasa darsa ve RAM'ler yüksek profilliyse soğutucunun fanları sığmayabiliyor.

İşlemcı sıcaklığın tam yükte kaç derece? Bir de diğer parçaların sıcaklıkları ne alemde? Sistemde genel olarak bir ısınma sorunu varsa fan almak daha mantıklı, sadece işlemci ısınıyorsa işlemci soğutucu almak daha mantıklı.

Bilgisayar açıldığında anakarttan baktığımda sıcaklık değerleri.
Vsoc mos 44.
VRAM mos 33.
Sistem sıcaklığı 25.
Yonga seti 33.

Yeni konular

Geri
Yukarı