3000-3500₺ sistem toplama

SangDesoi

Decapat
Arkadaşlar, öncelikle forumda yeniyim, sevgiler selamlar.

Yaklaşık 6 7 seneden beri bilgisayar ile pek ilgilenmiyorum. Haliyle pek fazla da bilgim yok açıkçası. Yeni bir hazır sistem almaktansa, araştırıp, öğrenip bir sistem oluşturmaya karar verdim.

Belirtmiş olduğum fiyata monitör dahil değildir. Aman amanlık bir performans beklemiyorum ama günümüz oyunlarını, uygulamalarını kullanmak isterim.

Fikir ve önerilerinizi bekliyorum. Teşekkürler.

Son düzenleme:
İncehesap gaming geceleri ve diğer indirimleri takip ederseniz zorlayarak RX 580 ve Ryzen 3 3100 sistem toplayabilirsiniz diye düşünüyorum belki 200-300 Tl kadar aşar bütçenizi ama iyi verim alırsınız.

Amd marka bir anakart alma konusuna soğuk bakıyorum. Tavsiyem ryzen 3100 ile birlikte gtx 1650s gibi bir ekran kartını tercih etmen. Tabi paranı idareli kullanırsan ryzen 5 serisine çıkabilirsin.

İndirimsiz şekilde 4027 TL'ye APU sistem. İndirimlerle sizin fiyatlarınıza alınabilir düşüncesindeyim.
Screenshot_5.png

Arkadaşların dediği gibi indirimleri güzel takip edersen GTX 1650 Super bir sistem toplanabilir belki 4 bine yaklaşır ama güzel bir sistem toplamış olursun.
APU sistem bu bütçe için gereksiz olur bence, bu bütçede daha iyi işlemci+ ekran kartı ikilisi alabilirsin çünkü.

A320 marka bir anakart alacağına fırsatları kovala. B450 alman gerçekten işine yarayacak. Overclock yapman cok iyi olacaktır.

Çok aşmamak adına A320 şu anda kullanılabilir ancak ileriye dönük en azından B450 tercih etmeniz çok çok iyi olacaktır.

Farklı farklı sitelerden veya güzel indirimler kovalanarak toplanabilecek bir sistem.

@SkyLord06TR Öneri yaparsanız herkes faydalanabilir. Beğenmediğiniz kısımları vs. belirtirseniz.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı