3000-3500 TL 2K Monitör tavsiyesi

Aoc'tan şaşma. Ama 27inch'lik değil de 24'lük almanı tavsiye ederim. Her zaman Aoc kullandım ve farkı var cidden. Sorun çıkarmaz baş ağrıtmazlar. Monitörün büyük olması kullanımda çok faydalı değil tek faydası film seyretmek keyifli olur. Bahsettiğin oyunları 24'lük monitörlerde zorlanmadan oynarsın 24'ün üstü bozar takip edemezsin. Dünya şampiyonalarında profesyonellerin kullandığı monitör boyutlarına bakarsan 27 veya 32 falan yoktur.

Aoc'tan şaşma. Ama 27inch'lik değil de 24'lük almanı tavsiye ederim. Her zaman Aoc kullandım ve farkı var cidden. Sorun çıkarmaz baş ağrıtmazlar. Monitörün büyük olması kullanımda çok faydalı değil tek faydası film seyretmek keyifli olur. Bahsettiğin oyunları 24'lük monitörlerde zorlanmadan oynarsın 24'ün üstü bozar takip edemezsin. Dünya şampiyonalarında profesyonellerin kullandığı monitör boyutlarına bakarsan 27 veya 32 falan yoktur.
Kesinlikle farkındayım, açıkçası büyük ekran benimde çok hoşuma gitmiyor. Bana kalsa 24 inç ideal şuan 21 inç monitörüm mevcut, 21 den 27'e geçersem büyük ihtimal televizyon almış gibi hissedeceğim. Zaten odamda 81 ekran televizyon var film izleyecek olduğum zaman ona takıp da izleyebilirim. Yani büyük ihtimal 24 inç almayı düşünüyorum ama 27 de olabilir ama kesinlikle üstünü düşünmüyorum 31 inç falan.

Zaten aklımda Asus, AOC var, birde Acer övüyorlar ama karar veremedim.

Kesinlikle farkındayım, açıkçası büyük ekran benimde çok hoşuma gitmiyor. Bana kalsa 24 inç ideal şuan 21 inç monitörüm mevcut, 21 den 27'e geçersem büyük ihtimal televizyon almış gibi hissedeceğim. Zaten odamda 81 ekran televizyon var film izleyecek olduğum zaman ona takıp da izleyebilirim. Yani büyük ihtimal 24 inç almayı düşünüyorum ama 27 de olabilir ama kesinlikle üstünü düşünmüyorum 31 inç falan.

Asus.

Bende rekabetçi oyunlar oynayan birisiyim R6 olsun PUBG olsun kesinlikle 24 inch monitör tavsiye ediyorum 27 ve 24 kullanan birisi olarak. Rekabetçi oyunlar için diğer önemli özellikler de gecikme ve çözünürlük. AG241QX tüm bunları sağlayan bir monitör, kendimde kullanıyorum zaten daha yeni aldım. Renk konusunda TN panel olmasına rağmen VA panelli diğer monitörüm ile hiç bir farkı yok renk olarak. 1080p 2K arasındaki görüntü farkı baya büyük 24 inç de. Yani kesinlikle tavsiye ederim. G-Sync otomatik olarak geliyor NVIDIA denetim masasına.

ama dediğim gibi incelemesi, denemesi olmadığı için biraz tereddüt ediyorum
İncelemesi var;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bende rekabetçi oyunlar oynayan birisiyim R6 olsun PUBG olsun kesinlikle 24 inch monitör tavsiye ediyorum 27 ve 24 kullanan birisi olarak. Rekabetçi oyunlar için diğer önemli özellikler de gecikme ve çözünürlük. AG241QX tüm bunları sağlayan bir monitör, kendimde kullanıyorum zaten daha yeni aldım. Renk konusunda TN panel olmasına rağmen VA panelli diğer monitörüm ile hiç bir farkı yok renk olarak. 1080p 2K arasındaki görüntü farkı baya büyük 24 inç de. Yani kesinlikle tavsiye ederim. G-Sync otomatik olarak geliyor NVIDIA denetim masasına.
Açıkçası TN, VA, IPS çokta fark etmiyor aşağı yukarı hemen hemen aynı renkler sunuluyor (Oyun içinde) zaten dediğim gibi odamda 81 ekran televizyon da olduğu için bir şey izleyecek olsam bile en kötü televizyona bağlarım. Yani bana göre TN olması eksi bir şey değil.

İncelemesi var;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Evet dün gece izledim sadece bir incelemesi mevcut, tam övgü olunca acaba sponsor tarzı mı diye düşünmedim değil ondan tereddütteyim.

Yaklaşık 4 aydır Msi kullanıyorum. O forumlarda şikayet eden arkadaşların tamamı kullanıma dayalı şikayetlerde bulunuyorlar. OSD bağlantısı ile ayarlamaları yapıldıktan sonra tek geçerim. Bundan önce asus kullandım. (Ekran kırıldı) Msi'a geçtikten sonra çok daha kaliteli geldi. Ayarlamaları sıkıntı ilk etapta sık oynadığın oyunlar için ayarlamaları kendin yapman gerekiyor. Ama candır MSİ .

Merhaba,

24" 1080P 144HZ TN den 27" 2K 144HZ VA panele geçtim. TN panelden VA panele geçmek gerçekten değiyor. Renk kalitesi gözle görülür düzeyde fark ediyor. 1080P den 2K ya geçince güzel oldu fakat süpermiş demedim.

Model: Samsung LC27HG70 arkadaşımda bunun 1080p versiyonu var yan yana koyduk ve gördük kiaman aman bir fark yok LOL'de fakat TN ile VA panel arasında güzel bir fark var.

Ürün Linki: LC27HG70 1MS 144HZ QHD

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı