3000-3500 TL 2K Monitör tavsiyesi

Detaylı incelemedim fakat önceliğim Acer Predator serisi, ikincisi Samsung olurdu. AOC'da beğenilen firmalardan bu konuda. ASUS 1080p monitör de kullandım iyiydi fakat üst segmentteki monitörlerini bilemiyorum. Her ne olursa olsun, alacağınız ürün şimdiden hayırlı olsun, güle güle kullanın 🙂

Kesinlikle şunu alma diyenlere hep şüpheyle yaklaşmışımdır. Şu an MSI kullanıyorum ufak tefek yazılımsal vs sorunları var ama çözülüyor. Herkesi memnun etmek mümkün değil. Kimi beğeniyor kimi iade ediyor bu birçok ürün için böyle.

Ancak 27 vs 24 INCH kararı sizin kullanım şeklinize bağlı. O karar size ait. Ben 27'den fazlasıyla memnunum. İyi ki 24 almamışım diyorum. Ama PRO seviyede bir kullanımda bazı boyutlara mecbur kalabilirsiniz. Bunu iyi analiz edin derim. İmkanınız varsa gidip inceleyin.

2500 e kadar deseydiniz MSI önerirdim çünkü memnun şekilde kullanıyorum :) Ancak 3000 3500'e kadar çıkıyorsanız daha iyi monitörler olabilir. Kullanmadığım ürünü de tavsiye etmem doğru olmaz.

Bir de 27" alınca uzaklığın cidden önemi var. Eski masamın derinliği azdı bu yüzden 27" bana yakın geliyordu. Zaten masa da değiştirecektim isabet oldu. Derinliği 70 80 civarı olan bir masa işinizi görür.

Tabi 24 INCH düşünüyorsanız fiyat açısından da daha avantaj olacağı aşikar.

Ancak 24" de 2K bana mantıklı gelmiyor. 2K'ya geçiş düşünüyorsan bu en ideal olarak 27" boyutunda olacaktır muhtemelen. 24" de 2K kullanmadım deneyimini bilmiyorum.

Dediğim gibi bazı oyunlar için PRO seviyelerin mecburi boyutları olabilir. LOL konusunu bilmiyorum ama PUBG gibi oyunlarda 24 tavsiye eden çok var.

Forumdaki bir arkadaşa yakınsanız gidip test edebilirsiniz :)

Detaylı incelemedim fakat önceliğim Acer Predator serisi, ikincisi Samsung olurdu. AOC'da beğenilen firmalardan bu konuda. ASUS 1080p monitör de kullandım iyiydi fakat üst segmentteki monitörlerini bilemiyorum. Her ne olursa olsun, alacağınız ürün şimdiden hayırlı olsun, güle güle kullanın 🙂
Teşekkürler umarım şanslıyımdır teknoloji biraz da şans işi.
Kesinlikle şunu alma diyenlere hep şüpheyle yaklaşmışımdır. Şu an MSI kullanıyorum ufak tefek yazılımsal vs sorunları var ama çözülüyor. Herkesi memnun etmek mümkün değil. Kimi beğeniyor kimi iade ediyor bu birçok ürün için böyle.

Ancak 27 vs 24 INCH kararı sizin kullanım şeklinize bağlı. O karar size ait. Ben 27'den fazlasıyla memnunum. İyi ki 24 almamışım diyorum. Ama PRO seviyede bir kullanımda bazı boyutlara mecbur kalabilirsiniz. Bunu iyi analiz edin derim. İmkanınız varsa gidip inceleyin.

2500 e kadar deseydiniz MSI önerirdim çünkü memnun şekilde kullanıyorum :) Ancak 3000 3500'e kadar çıkıyorsanız daha iyi monitörler olabilir. Kullanmadığım ürünü de tavsiye etmem doğru olmaz.

Bir de 27" alınca uzaklığın cidden önemi var. Eski masamın derinliği azdı bu yüzden 27" bana yakın geliyordu. Zaten masa da değiştirecektim isabet oldu. Derinliği 70 80 civarı olan bir masa işinizi görür.

Tabi 24 INCH düşünüyorsanız fiyat açısından da daha avantaj olacağı aşikar.

Ancak 24" de 2K bana mantıklı gelmiyor. 2K'ya geçiş düşünüyorsan bu en ideal olarak 27" boyutunda olacaktır muhtemelen. 24" de 2K kullanmadım deneyimini bilmiyorum.

Dediğim gibi bazı oyunlar için PRO seviyelerin mecburi boyutları olabilir. LOL konusunu bilmiyorum ama PUBG gibi oyunlarda 24 tavsiye eden çok var.

Forumdaki bir arkadaşa yakınsanız gidip test edebilirsiniz :)
Çoğu profesyonel oyuncu 24 inç kullanmayı tercih ediyor, gerek harita kontrolü gerek ekran kontrolü daha kolay oluyor, 27 inç olunca işler biraz değişiyor 21 den geçeceğim için 27 çok büyük gelir büyük ihtimal. Kendimde profesyonel olarak oynadığım için 24 daha yatkın geliyor ama bazı monitörlerin 2K da 24 inçi mevcut olmayabiliyor. Beğendiğim, kafama yatan bir model olduktan sonra 27 de olabilir ama 2K da 24 abes duracağını düşünmüyorum. 24 ü fiyattan ziyade performans olarak düşünüyorum yoksa daha uygunluk değil amacım.

Merhaba arkadadaşlar sonunda karar verdim 2K almayı düşünüyorum, monitör her zaman alınan bir şey değil, gelecek vaat etmesi açısından böyle düşündüm. Yoksa henüz ekran kartı olarak 1060 Mevcut, ama değiştiğim de neden 2K almadım diye üzülmek istemiyorum. Şuan mevcut olarak 1080P 60Hz monitörüm mevcut, 1080P 144Hz ye geçmek mantıksız olacağı için 2K 144Hz almak mantıklı geliyor, böylece yükseltme yaptığımda monitörüm de hazır olmuş olur. 29 Kasım da kara cuma indirimiyle MAX 3500 TL olmak üzere de bütçe ayırmayı düşündüm. Profesyonel olarak LOL oynamaktayım, arada sırada da PUBG, CS gibi oyunlar oynuyorum. Yani kısacası benim için MS, HZ değerleri önemli. O yüzden IPS mi alsam, TN mi ona henüz karar veremedim.

Aklımda birkaç model mevcut, onları da şuraya bırakayım tavsiyelerinize de açığım;

1) Asus TUF VG27AQ
2) Acer Predator XB271HU
3) AOC AGON AG271QX Veya AOC AGON AG241QX
4) Dell S2417DG
5) ASUS MG279Q

Samsung LC27HG70QQMXUF 27 bunu tavsiye ederim. Sıraladığın monitörlerden daha iyi özelliklere sahip ve çok daha uygun.

Aoc 241QG 165hz kullanıyorum 1 yılı aşkın süredir.
Sisteminiz yeterliyse qx yerine düşünebilirsiniz. OC ile 165 oluyor monitör ayarlarından.
Hiçbir problem yaşamadım şahsen ve çok memnunum.
27 inc deneyimlemediğim için yorum yapmam yanlış olur fakat 24 benim için yeterli geldi.
Battlefield 5, CS GO, PUBG oynuyorum genelde

Aoc 241QG 165hz kullanıyorum 1 yılı aşkın süredir.
Sisteminiz yeterliyse qx yerine düşünebilirsiniz. OC ile 165 oluyor monitör ayarlarından.
Hiçbir problem yaşamadım şahsen ve çok memnunum.
27 inc deneyimlemediğim için yorum yapmam yanlış olur fakat 24 benim için yeterli geldi.
Battlefield 5, CS GO, PUBG oynuyorum genelde
Öncelikle teşekkürler öneriniz için, bu monitörde ki O.C. tam olarak nedir monitöre zararı var mı?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı