3000 -3500 TL Arası Monitör Hariç Sistem Toplama

• Konuyu başlatan Jss
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 29
  • Görüntüleme 2B
şuan kafamın yatkın olduğu ilk @Rsime nin topladığı sistem inşallah pişman etmez beni.

Not: arkadaşlar varsa daha iyi si olur diyorsanız lütfen cevaplarınızı bekliyorum. Teşekkürler

Teknobiyotikten toplandı.

Dosya Ekleri

• 3395.jpg
    3395.jpg
    37,9 KB · Görüntüleme: 104
şuan kafamın yatkın olduğu ilk @Rsime nin topladığı sistem inşallah pişman etmez beni.

Not: arkadaşlar varsa daha iyi si olur diyorsanız lütfen cevaplarınızı bekliyorum. Teşekkürler
Bu konuda önerilen tüm sistemlerden daha iyi benim topladığım kimi H110 anakart önermiş kimi SSD'den kısmış birisi zaten çok farklı yere gitmiş 1050Ti filan koymuş. İstersen daha fazla yorum bekle ama daha ucuz bir site önerilmediği sürece daha iyi bir öneri gelmiyecektir.

Bu konuda önerilen tüm sistemlerden daha iyi benim topladığım kimi H110 anakart önermiş kimi SSD'den kısmış birisi zaten çok farklı yere gitmiş 1050Ti filan koymuş. İstersen daha fazla yorum bekle ama daha ucuz bir site önerilmediği sürece daha iyi bir öneri gelmiyecektir.

SSD'nin mantığı sistemin hızlı çalışması. Oyunlarda sadece açılış ve geçişlerde faydası olacak. Senin mantığınla hareket edersek bilgisayara 2 tane 950 pro m.2 takmamız lazım.

Konuyu açan arkadaş, önerdiğim sistem 3395 TL ye toplanıyor. Kalan 105 TL yi ilave ederek SSD yi 1 tık daha arttırabilirsin.

SSD'nin mantığı sistemin hızlı çalışması. Oyunlarda sadece açılış ve geçişlerde faydası olacak. Senin mantığınla hareket edersek bilgisayara 2 tane 950 pro m.2 takmamız lazım.

Konuyu açan arkadaş, istersen rami 8 GB a düşürüp SSD'yi 1 tık daha arttırabilirsin. Daha sonra ram ilave edersin sorun olmaz. Ama bence gerek yok. SSD'ye işletim sistemini ve sık oynadığın 1-2 oyunu kurarsan işini fazlasıyla görecektir.
İlginç yorum ben SSD hızlarına değil boyutuna laf ettim. 120GB oyuncu bilgisayarı için yetersiz hatta 240GB bile yetersiz denilebilecek durumda her çıkan oyun 40GB üstü çıkıyor.

İlginç yorum ben SSD hızlarına değil boyutuna laf ettim. 120GB oyuncu bilgisayarı için yetersiz hatta 240GB bile yetersiz denilebilecek durumda her çıkan oyun 40GB üstü çıkıyor.

Onu yazmamda ki amaç SSD'nin HDD'den daha hızlı olduğunu bilmediğini iddaa etmek değildi. İsterse 100 GB çıksın. Burada mevcut imkanlarla ortaya çıkabilecek en iyi sistemleri kurmaya çalışıyoruz. Fakat sen arkadaşı direk senin sunduğun sistemi almaya ikna edici sözler sarf ediyorsun. Kimsenin buna hakkı yok. Biz ancak sistemi sunarız kişi kendisi karar verir.

Şirket için yapılmış yonga olması oyun bilgisayarlarında kullanılamayacağı anlamına gelmez. Başında koskocaman "Gaming" ibaresi var. B150 ile H170 arasında da Raid desteği dışında aşırı bir fark olduğunu sanmam. Bir de bi sorum olacak. Galax marka SSD kullanıyor musunuz ? Daha önce öneren görmedim de ondan soruyorum. Eğer kullanıyorsanız hızı hakkında bilgi verir misiniz ?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı