3000-3500 TL oyun için monitör önerisi

Bütçe
3000- 3600 TL
Belli fakat zaten 0.5ms ile 1ms arasındaki farkı hissedemezsin.
anladım teşşekür ederim

Belli fakat zaten 0.5ms ile 1ms arasındaki farkı hissedemezsin.

Monitör için ayar öneriniz var mı ya şu şu şu ayar var rekabetçiler için daha iyi olur ghostingi azaltır vs. Diyebileceğiniz.

Hocam naçizane tavsiyem paranı biriktirip kaliteli bir şey alman, G3 kullanıyorum ms muhabbetine ağlayıp N11 gibi bir yerden Lenovo R25 aldım ve tertemiz dolandırıldım, sabırlı olsam paramı biriktirsem daha iyisini alabilirdim uğraşmazdım sana tavsiyem monitör sağlık işi ve bu kadar düşük miktara monitör alma, biraz daha idare et sağlam bir şey al gözlerin kör olmasın.
1ms ila 0.5 ms lerde fark oluyor mu hocam acaba

Son düzenleme:
1ms ila 0.5 mslerde fark oluyor mu hocam acaba

IPS-TN-VA bu paneller 1 ms tepki veremez.
Bu linkte en iyi tepkimeleri veren monitörler ve değerleri mevcuttur. Öğrenmeniz için paylaşıyorum.
OLED paneller harici 1 ms veren yok. Çünkü OLED'de her piksel kendi aydınlatmasını kontrol ediyor. Haliyle bir piksel diğer piksele geciş yapmadan görüntü sunuyor. Diğer panellerde bu durum söz konusu değil.
Arkadaşın dediği ghosting ise aslında overshoot. Giriş seviyesi bir panel olduğu için OD ayarında ya da MPRT ayarlarında oluşan yükü kaldıramıyor. Extrem ayarları kullanmadan medium ayarlarda kullanın monitörlerinizi. 👍

Geri
Yukarı