3000-4500 TL arası monitör önerisi

Bütçe
3000-4500
Pivot şart tarzı bir ibare göremedim, G24F-2 de güzel monitör fakat dediğim gibi 4.5K edeceğini düşünmüyorum. Diğer konularda 25i bariz daha iyi G24F-2'den.
Aynı paraya pivotlu bir monitör alabilecekken neden pivotsuz bir monitör alsın ki? Parlaklık ve inç dışında aman aman bir artısı yok. Birde DP sürümü 1.4 ama 1.2 bu değerler için gayet yeterli zaten. Karar alıcıya kalmış yinede ama pivotun kullanıma çok etki ettiğini söyleyebilirim.

Pivot özelliği aradığım bir özellik değil aslında zaten şu anki masam genişçe bir masa olmadığından monitörün sığması yeterli. Şu an HP W1907v kullanıyorum ve inanılmaz kötü bir monitör ancak kaç senedir götürüyor beni. Alacağım monitörü 1. ekran bu HP'yi de 2. ekran olarak kullanmayı düşünüyorum.
2.ekran için ikiside gayet performanslı monitörler. Sizin için parlaklık ve boyut mu daha önemli hertz değeri mi, ona göre seçim yapabilirsiniz.

Aynı paraya pivotlu bir monitör alabilecekken neden pivotsuz bir monitör alsın ki? Parlaklık ve inç dışında aman aman bir artısı yok. Bir de DP sürümü 1.4 ama 1.2 bu değerler için gayet yeterli zaten. Karar alıcıya kalmış yine de ama pivotun kullanıma çok etki ettiğini söyleyebilirim.

2.ekran için ikisi de gayet performanslı monitörler. Sizin için parlaklık ve boyut mu daha önemli Hertz değeri mi, ona göre seçim yapabilirsiniz.

Gerçekten hiç iyi monitör kullanmadığım için pivotun etkisi ne olur, pivotsuz monitör mü daha iyi olur hiçbir fikrim yok. Benim için tepkime süresi, Hertz değeri, renk kalitesi önemli diyebilirim. Bir taraftan @Lisser G24F-2 için 4500 etmeyecek bir monitör diyor. Bu akşam sipariş vereceğim için biraz kararsız kaldım. Panel açısından Omen'in çok iyi olduğunu duymuştum sadece aklımı çeldi o monitör.

Aynı paraya pivotlu bir monitör alabilecekken neden pivotsuz bir monitör alsın ki? Parlaklık ve inç dışında aman aman bir artısı yok. Bir de DP sürümü 1.4 ama 1.2 bu değerler için gayet yeterli zaten. Karar alıcıya kalmış yine de ama pivotun kullanıma çok etki ettiğini söyleyebilirim.

2.ekran için ikisi de gayet performanslı monitörler. Sizin için parlaklık ve boyut mu daha önemli Hertz değeri mi, ona göre seçim yapabilirsiniz.

Kral bu konuya yazılır mı bilmiyorum bende arkadasın baktığı monitörlere baktım 4500'e kadar bütçem monitörün dış görünümünün önemi yok FPS oyunları için kullanacağım sadece hiçbir dizi film izlemiyorum sadece oyun için en yüksek bütçem 4500 olduğu için ille 4500'lük bor seye gerek şekilli şukullu olsun değil amaç istek doğrultusunda ne almalıyım.

Gerçekten hiç iyi monitör kullanmadığım için pivotun etkisi ne olur, pivotsuz monitör mü daha iyi olur hiçbir fikrim yok. Benim için tepkime süresi, Hertz değeri, renk kalitesi önemli diyebilirim. Bir taraftan @Lisser G24F-2 için 4500 etmeyecek bir monitör diyor. Bu akşam sipariş vereceğim için biraz kararsız kaldım. Panel açısından Omen'in çok iyi olduğunu duymuştum sadece aklımı çeldi o monitör.

Bende seninle aynı fikirdeyim yillardir dandik monitör kullanıyorum pivot filan gerek değil bende o 2 monitor + Dell'in bir modeli var onun arasında kaldım. Ne yapsam bilmiyorum.

Dediğim gibi Pivot aramıyorsan 25i en mantıklı seçenek, senin de duyduğun gibi paneli ile ön planda.

Ana monitörünüz olsaydı kesinlikle pivot çok etki eder derdim fakat 2.monitörde nasıl olur bilmiyorum. Ben şu an kullandığım AOC 24G2SPU monitörden önce Viewsonic VX2458 C-MHD kullanıyordum. Dik durduğumda vs. monitör için kafamı eğmekten artık bi süre sonra boynum ağrıyordu. Şu an istediğim gibi ayarlayabiliyorum yüksekliği. Panel konusuna gelirsek Gigabyte'ın paneli de güzel neden 4500TL etmezmiş anlamadım. AOC 24G2SPU bulsanız onu önereceğim ama stok yok. Ama ben ne saysam ne kadar önemli olur bilmiyorum çünkü 2.monitör için hertz değerinin ne önemi olur bilmiyorum. Bu bütçe ile 2.monitör almayı düşünsem photoshop gibi uygulamalar için renkleri güzel veren bir panele bakardım.

Merhaba arkadaşlar, 3000-4500 TL arası monitörler önerebilir misiniz? Ekran kartım 6600XT o yüzden 23,8 veya 24 inç yeterli diye düşünüyorum. Oyun odaklı bir monitör önerirseniz sevinirim. Hikayeli oyunlar da oynuyorum Rocket League, CS:GO gibi rekabetçi oyunları da. Araştırdığım zaman 2 önerilen monitör buldum bu monitörler hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu 2 monitörden daha iyi varsa önerirseniz memnun olurum.

- Lenovo G24-20 Monitör

- GIGABYTE 23.8" G24F-2 165Hz (180Hz OC) 1ms 2xHDMI DP 3xUSB SS IPS FHD FreeSync Premium Gaming Monitör | ITOPYA
Bütçeyi 599 TL arttırıp bu monitörü alabilirsiniz:

Ana monitörünüz olsaydı kesinlikle pivot çok etki eder derdim fakat 2.monitörde nasıl olur bilmiyorum. Ben şu an kullandığım AOC 24G2spu monitörden önce ViewSonic VX2458 C-mhd kullanıyordum. Dik durduğumda vs. monitör için kafamı eğmekten artık bir süre sonra boynum ağrıyordu. Şu an istediğim gibi ayarlayabiliyorum yüksekliği. Panel konusuna gelirsek Gigabyte'ın paneli de güzel neden 4500TL etmezmiş anlamadım. AOC 24G2spu bulsanız onu önereceğim ama stok yok. Ama ben ne saysam ne kadar önemli olur bilmiyorum çünkü 2.monitör için Hertz değerinin ne önemi olur bilmiyorum. Bu bütçe ile 2.monitör almayı düşünsem Photoshop gibi uygulamalar için renkleri güzel veren bir panele bakardım.

Sanırım ben kendimi yanlış anlattım... Alacağım monitörü 1. monitörüm olarak kullanacağım. Omen 25I'nin yükseklik ve genişliğini şu an kullandığım monitörümle (HP W1907v) karşılaştırdığım zaman yakın olduklarını gördüm. Dediğim gibi bilgisayar masam çok yüksek olmadığı için pivot özelliğini kullanacağım bir durum oluşturamıyorum maalesef... İleride pivot özelliği işe yarar mı diye düşündüğümde muhtemelen daha iyi bir masaya geçtiğimde işe yarayabilir ancak şu anki durumda Omen 25i bir tık daha iyi gibi geliyor. Eğer aralarındaki göze batan tek fark pivot özelliğiyse oyumu Omen 25I'den yana kullanacağım sanırsam. Omen kullanan birkaç kişide ölü pixel ve ışık sızması sorunları olmuş. Işık sızması sorunu IPS panellerin genel problemi mi? Ölü pixel çıktığı taktirde de Amazon'dan alacağım için iade hakkımı kullanırım diye düşünüyorum.

Bütçeyi 599 TL arttırıp bu monitörü alabilirsiniz:

Hocam attığınız linkte fiyat 6000 TL olarak görünüyor bütçemi 1500 lira daha artırmam lazım🤣.

Yeni konular

Geri
Yukarı