3000-4500 TL arası kavisli monitör önerisi

Renk olarak VA panellerde en beğendiğim markadır.
Fakat ghosting ne derecede olur bilemiyorum.
2K IPS 144 veya 165 Hz önerme şansınız olur mu?

4900'e alsan alsan Gamepower alırsın. Bilindik markaların monitörleri artık çok pahalı. En ucuzu VIEWSONIC VX2705-2KP-MHD 27 QHD IPS 1ms 144Hz HDMI+DP FreeSync/Gsync GAMING/Tasarım LCD ekran - inventus bu monitör.
VA panel seçenekleri daha çok. Fakat ghosting endişesi üzerine pek önerisini yapmıyorum.

Dün 9K'ya da gördüm. Onlara da aklım yattı ama değer mi 4-5 bin fazla vermeye. Aradığım kriterler IPS 2K 144 Hz, ms olayını göz ile anlayamazsam 1 ms yerine 4 ms tercih edebilirim.

VA panel veya TN paneller kötü mü? En iyi panel hangisi?

Dün 9K'ya da gördüm. Onlara da aklım yattı ama değer mi 4-5 bin fazla vermeye. Aradığım kriterler IPS 2K 144 Hz, ms olayını göz ile anlayamazsam 1 ms yerine 4 ms tercih edebilirim.

VA panel veya TN paneller kötü mü? En iyi panel hangisi?

Günümüzde IPS paneller zirvede. 178 derecelik görüş açısı, canlı renkler, yüksek renk gamı buna benzer türlü türlü özellikleri içinde barındırıyor. Tek sıkıntısı koyu ekranda (siyah görüntüde) ışık sızması. Fakat siyahlarla yatıp kalkmıyorsan bunu görmüyorsun.
Yeni yıl ile beraberinde baktığımız çoğu ürüne zam geldi. 8-9K'lık monitörler 10K üzerine çıktılar.
Ayrıca ms olayına çok takılma. 1 ile 4 arasında bir fark anlamıyorsun.

Günümüzde IPS paneller zirvede. 178 derecelik görüş açısı, canlı renkler, yüksek renk gamı buna benzer türlü türlü özellikleri içinde barındırıyor. Tek sıkıntısı koyu ekranda (siyah görüntüde) ışık sızması. Fakat siyahlarla yatıp kalkmıyorsan bunu görmüyorsun.
Yeni yıl ile beraberinde baktığımız çoğu ürüne zam geldi. 8-9K'lık monitörler 10K üzerine çıktılar.
Ayrıca ms olayına çok takılma. 1 ile 4 arasında bir fark anlamıyorsun.

Bunun hakkında bilginiz var mı ? Nasıldır?

Geri
Yukarı