3000-4500 TL'ye APU sistem önerisi

Bütçe
3000-4500

Caspian12

Hectopat
Daha fazla  
Belirttiğim fiyat aralığında APU sistem toplamak istiyorum. Malum ekran kartları bu zamanda alınacak gibi değil. Ben de 6000 liralık bir kasa toplayıp düşük bir ekran kartı takmak istemiyorum. O yüzden ileriye yönelik APU bir sistemle piyasa düzelene kadar idare edip daha sonra 2000-3000 TL aralığında bir ekran kartı takmak istiyorum. Nasıl bir sistem almalıyım? Hazır bir sistem önerilmesi daha iyi olur.

Son düzenleme:

RAM 2 adet olacak şekilde alınabilir, isterseniz güç kaynağının 650W versiyonunu alabilirsiniz.

RAM 2 adet olacak şekilde alınabilir, isterseniz güç kaynağının 650W versiyonunu alabilirsiniz.

Cahilliğime verin ama gördüğüm tüm APU sistemlerde Ryzen işlemci ve b serisi bir anakart kullanılmakta. Ayrıca şu an alacağım APU sistem ile Valorant, GTA 5 gibi oyunları da rahat oynamak istiyorum. Attığınız sistem ile bu mümkün mü?

Cahilliğime verin ama gördüğüm tüm APU sistemlerde Ryzen işlemci b serisi bir anakart kullanılmakta. Ayrıca şu an alacağım APU sistem ile Valorant, GTA 5 gibi oyunları da rahat oynamak istiyorum. Attığınız sistem ile bu mümkün mü?

APU sistemlerin işlemcileri çok güçsüz. O sistemde Valorant oynanabilir derecede. Ama GTA oynanmaz. APU alırsan ileriye dönük olmaz. Bunu alırsan oyun oynayamazsın belli oyunlar dışında.

Cahilliğime verin ama gördüğüm tüm APU sistemlerde Ryzen işlemci b serisi bir anakart kullanılmakta. Ayrıca şu an alacağım APU sistem ile Valorant, GTA 5 gibi oyunları da rahat oynamak istiyorum. Attığınız sistem ile bu mümkün mü?
Ekran kartı alana kadar sizi idare eder:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Ben kendimi sizin yerinize koyup düşündüm ve herkes böyle düşünmek zorunda değil kesinlikle.
Ben şöyle bir yol izlerdim.(amaç işlemci-RAM-SSD-PSU'su sağlam alıp ekran kartını sadece idarelik şekilde kullanmak suretiyle sonrasında 5600XT veya 2060S vb. bir kartla güncelleştirmek. Sistem 3.8k+5600XT'nin 3K'ya inmesiyle sistem 6.8K'ya gelmiş oluyor.(keza şu an 6.8k civarı satılan sistemlerde 5500XT veya 1660S vb. bulunuyor. Dolayısıyla işlemlerin sonucunda F/P olarak başarılı bir PC olmuş olacak bence.(ayrıca RX550'de ikinci elde satılabilir böylece sistem 6.5k-6.6k arasına gelmiş olacak ki bence gerçekten çok iyi olur.)
Sistem konfigrasyonu:

Ekran Görüntüsü (227).png

1-Anakart MSI B450M-A PRO Max yapıldı.(Resimde yanlış seçmişim şimdi değiştirmeye üşendim resmi.:))
2-RAM x2 yapıldı.
3-SSD 480GB Crucial BX500 yapıldı.
4-Ekran kartı BIOSTAR 2 GB RX550 yapıldı.

Fiyat: 3857 TL.

Geri
Yukarı