3000 MHz 16 CL vs 3000 MHz 15 CL

Burak Dll

Hectopat
Merhaba iyi günler. 1660 Super 6 GB + R5 3600 sistem topladım. Fakat RAM olarak 2X HyperX 8 GB 3000 MHz CL 15 seçmek yerine 2X GeIL EVO potenza 8G 3000MHz seçtim sizce hatamı yaptım. Yabancı forumlarda GeIL potenzanın AMD ile tam uyum halinde çalıştığı söyleniyor. Yardımlarınızı bekliyorum.

Cl 15 ile Cl 16 arasında kaç FPS oynar.
Emin ol farkı hissetmezsin. İkisini de yan yana koysan, FPS sayacı açsan yine göremezsin farkı, anca detaylı %'lik hesaplamalarla, ortalama değerlere bakarak görürsün. 2-3 ya oynar ya oynamaz.

Emin ol farkı hissetmezsin. İkisini de yan yana koysan, FPS sayacı açsan yine göremezsin farkı, anca detaylı %'lik hesaplamalarla, ortalama değerlere bakarak görürsün. 2-3 ya oynar ya oynamaz.
Sence böyle bir sistemde farkeder miyim. Bir de hyperx yerine geil seçmem ne kadar doğru olmuş
Bu kadar takılma hocam RAM'e, hiçbir şey olmaz. Mis gibi sistem, güle güle kullan. Endişen olmasın.
Sağol kankam

İşlemcin Ryzen ise zaten cl 15 ototmatik olarak anakart tarafından Cl 16’ya yuvarlanacaktı çünkü Ryzen sistemlerde cl tek sayı olamaz. O yüzden hiçbir farkı yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı