3000 MHz 16 CL vs 3000 MHz 15 CL

İşlemcin Ryzen ise zaten cl 15 ototmatik olarak anakart tarafından Cl 16’ya yuvarlanacaktı çünkü Ryzen sistemlerde cl tek sayı olamaz. O yüzden hiçbir farkı yok.
Gerçekten mi içim çok rahatladı bak şuan
400 tl mi o zaman çok iyi yapmışsın iyi ki gell almışsın :) 400 tl nedir
Sistemi bı arkadaş tavsiye etti forumda GTX 1660 süper 6 gb ryzen 5 3600 lü sistemi 8000 TLye aldık tanıdık varmış şansa birde orada öyle indirim falan yaptı.

Evet öyle, tabi bazı ayarlar ile oynayarak tek sayı CL’nin çalışmasını sağlayabiliyorsun ama sen kendin el atmadığın sürece 15’i otomatik 16’ya yuvarlar.
Peki sence sistem nasıl ben bilgisayarın donanım tarafından pek anlamıyorum
Evet öyle, tabi bazı ayarlar ile oynayarak tek sayı CL’nin çalışmasını sağlayabiliyorsun ama sen kendin el atmadığın sürece 15’i otomatik 16’ya yuvarlar.
Peki izlediğim videolardaki kişiler 3200 mhz ram ile gta 5 de ultrada 120 fps alıyor sence ben ne kadar alırım ne kadar fark yaratır oyunlarda 3000 mhz olması

Son düzenleme:
O sistemi keşke almasaydın ekran kartı fiyatları baya düşecek bu ay yani sen o fiyata çok daha iyisini alırdın :(
Gerçekten mi içim çok rahatladı bak şuan

Sistemi bı arkadaş tavsiye etti forumda GTX 1660 süper 6 gb ryzen 5 3600 lü sistemi 8000 TLye aldık tanıdık varmış şansa birde orada öyle indirim falan yaptı.
O fiyata Rtx 2060 bir sistem alabilirdin 2-3 hafta bekleyip

Geri
Yukarı