3000 MHz ile 3200 MHz RAM uyumlu çalışır mı?

Oluapjpj

Kilopat
Makaleler
3
Merhaba, benim bilgisayarımda 3000 MHz CL16 RAM var. Yanına fiyatı 50 TL daha düşük olduğu için aynı marka ve modelin 3200 MHz RAM'ini alsam sıkıntı çıkar mı?
İşlemcim i5 10400 olduğu için zaten 2666 MHz'de çalışıyor. Dual Channel çalışır mı ve uyumluluk sorunu olur mu?
Kullandığım RAM:
Almak istediğim RAM:
CORSAIR 8GB Vengeance Siyah DDR4 3200Mhz CL16 Single Ram fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, benim bilgisayarımda 3000 MHz CL16 RAM var. Yanına fiyatı 50 TL daha düşük olduğu için aynı marka ve modelin 3200 MHz RAM'ini alsam sıkıntı çıkar mı?
İşlemcim i5 10400 olduğu için zaten 2666 MHz'de çalışıyor. Dual Channel çalışır mı ve uyumluluk sorunu olur mu?
Kullandığım RAM:
Almak istediğim RAM:
CORSAIR 8GB Vengeance Siyah DDR4 3200Mhz CL16 Single Ram fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

Ben şu an DDR3 800MHz RAM ile 1333 MHz RAM'i birlikte kullanıyorum şu an bir sorunum yok.

Kullandığım RAM:
Almak istediğim RAM:

Bence aynı al tıpatıp çünkü FPS düşüklüğüne sebep olabiliyor bazen.

Çalışmasına çalışır ama bazen uyum sorunu olabiliyor. Açıkçası biz bunu pek tavsiye etmiyoruz. Bellek zamanlamaları farklı oluyor ve mavi ekrana neden olabiliyor, her ne kadar sistem boot etse de.

Çalışır ama sık sık hata alırsın en iyisi sisteme uygun bir RAM al ve overclock yap.

Abartmayalım isterseniz sistemler o kadar kötü değiller. Arkadaşın sistemi muhtemel olarak yeni bir sistem.
Zaten marka modeller aynı aynı olmasa biraz daha sorun çıkma olasılığı vardı. Aynı zamanda aralarında dağlar kadar MHz farkı yok ki arkadaş bunları daha düşük MHz'de (2666 MHz) çalıştıracak tam değil.

Zaten RAM türü ve marka model aynı tek fark 200 MHz bu kadar sıkıntı çıkarmaz bence.
Abartmayalım isterseniz sistemler o kadar kötü değiller. Arkadaşın sistemi muhtemel olarak yeni bir sistem.
Zaten marka modeller aynı aynı olmasa biraz daha sorun çıkma olasılığı vardı. Aynı zamanda aralarında dağlar kadar MHz farkı yok ki arkadaş bunları daha düşük MHz'de (2666 MHz) çalıştıracak tam değil.
Aynen 2666 MHz'de çalışacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı