3000 MHz ile 3200 MHz RAM uyumlu çalışır mı?

anonim99

Decapat
Daha fazla  
Selamlar, bende şu an kullandığım RAM olarak Apacer Panther 8 GB CL 16 3000 MHz RAM var. İncehesap'tan cuma günleri indirime girerse bir 8 GB daha alıp Dual Channel yapmak istiyorum ama İncehesap'taki RAM 3200 MHz diğer özellikler aynı. Ben bu RAM'i taktığımda 3000 MHz olarak Dual Channel kullanabilecek miyim? Ona göre başka siteden alacağım çünkü 3000 MHz satan da var.

CL ve voltaj değerleri aynı olursa sorun yaşama ihtimali düşer ama RAM'ler düşük olanın frekansında çalışır XMP ile iki modülü de aynı frekansta çalıştırabilirsiniz.

Öyle düşünüyordum ikisini de 3000 MHz olarak ama direkt 3000 MHz olan da varmış.

Arkadaşlar gözümden kaçmış galiba İncehesap'ta 3000MHz olan varmış bu uyumlu olmaz mı peki Dual Channel için?
Bu olabilir dene gör olmazsa iade edersin cl değeri aynıysa direk tak rami çalıştır pc yi sistem algılar zaten f1 e basarsın kendin ayar yapmadan f10 a bas çek anakart otomatik olarak eski ramine uyumlu olarak çalıştırır

Herkese teşekkürler.

Bu olabilir dene gör olmazsa iade edersin CL değeri aynıysa direk tak RAM'i çalıştır PC'yi sistem algılar zaten F1'e basarsın kendin ayar yapmadan F10'a bas çek anakart otomatik olarak eski ramine uyumlu olarak çalıştırır.

RAM'leri 3000 MHz olarak ayarlayacağım zaten BIOS üzerinden.
Herkese teşekkürler.

Geri
Yukarı