Çözüldü 3000 MHz ve 3200 MHz RAM çalışır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kaan1881

Hectopat
Daha fazla  
Sistemimde takılı olan Corsair Vengeance 3000 MHz 8 GB RAM'im var. Dual channel yapmak istiyorum fakat 3000MHz'nin fiyatı 3200'den daha pahalı. 3200 takarsam Dual channel çalışır mı?

Çözüm
Sistemimde takılı olan Corsair Vengeance 3000 MHz 8 GB RAM'im var. Dual channel yapmak istiyorum fakat 3000MHz'nin fiyatı 3200'den daha pahalı. 3200 takarsam Dual channel çalışır mı?
Diğer 3200Mhz'lik RAM'de Samsung C(C die olmasa bile çalışır gene) die olma ihtimali çok yüksek yani kısacası ikisinin de çipi aynı olacak ve en kötü RAM hızını baz alarak Dual-Channel çalışacaklar o da 3000Mhz oluyor.
CL değerleri aynı ise çalışabilir ama çalışmayadabilir. Çalışırsa düşük olanın hızında çalışır.
CL değerleri aynı değilse XMP açtıgında bilgisayarı açılmayabilir sadece. Default olarak 2133Mhz'da ikisi de çalışır sadece frekansı ve zamanlamaları manuel olarak ayarlaması gerekir yüksek hızlarda çalıştırmak isterse.

Diğer 3200MHz'lik RAM'de Samsung C(C die olmasa bile çalışır gene) die olma ihtimali çok yüksek yani kısacası ikisinin de çipi aynı olacak ve en kötü RAM hızını baz alarak Dual-channel çalışacaklar o da 3000MHz oluyor.

3000'lik RAM'im 3400 MHz 1.38v ile çalışıyor. Muhtemelen 3200'lük RAM'i de 3400 yapacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben bundan yıllar önce farklı frekanslarda 1 adet Gskill 2 adet Kingston DDR3 bellekler kullandım mavi ekran felan oluyodu fakat daha sonra gelen Windows, sürücü ve bios güncellemeleri ile 4-5 yıl hatasız ve sorunsuz kullandım.

Yeni konular

Geri
Yukarı