3000 TL Anakart İşlemci ve RAM Önerisi

Yavuz0659

Hectopat
Arkadaşlar herkese merhaba. Yakın zamanda sistem toplamayı düşünüyorum. Daha çok oyun üzerine olacak ama ileride render ve yayında yapmayı düşünüyorum bu yüzden AMD Ryzen işletim sistemi düşünüyorum. Anakart, işlemci ve RAM olarak bütçem toplam 3000. AMD'nin hangi işlemcisini almalıyım? O işlemciye uygun hangi anakartı almalıyım? RAM seçimim nasıl olmalı ve kaç GB RAM olmalı? Genelde PUBG ve CS:GO oynuyorum. Şu anki sistemim artık darboğaz oluyor. En düşük ayarlarda 1280x720'de yer yer 50 FPS görürken, bazen de arkadaşlarla girince paraşütle atladıktan sonra yere yaklaşırken 1-2 FPS'i görüyorum oyun donuyor ve ağ gecikmesi hatası alıyorum. Önceden bilgisayar kurduydum her şeyi bilirdim. Ama artık yaşlandık ve teknolojiyi takip edemiyorum :) Sizin gibi tecrübeli ve bilgili arkadaşlardan yardım talep ediyorum.

Bu arada bilgisayarımın özellikleri şu şekilde.
Q9400 işlemci
8 GB DDR3 RAM
HD6870 ekran kartı
1 TB harddisk
Z3 Plus kasa
T4 işlemci soğutucusu
Corsair VS 650 Watt PSU
Asus P5G41TMLX anakart

Sorun sizce işlemci, anakart ve RAM'den mi?
Ekran kartı almak mı daha mantıklı yoksa işlemci, anakart ve RAM'i mi ?

Şimdiden teşekkürler :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı