3000-3500 TL İşlemci, Anakart ve RAM Önerisi

GlacierR

Kilopat
Yer
Ankara
Yeni yılda bilgisayarın bazı bileşenlerini değiştirme kararı aldım. Bunlar başlıkta belirttiğim gibi Anakart, İşlemci ve RAM. Kendim biraz araştırmayla bu modelleri seçtim.

ASUS ROG MAXIMUS VIII IMPACT Intel Z170 Soket 1151 DDR4 4133MHz(O.C.) Anakart

Intel Core i7 6700K Soket 1151 4.0GHz 8MB Önbellek 14nm İşlemci

GSKILL 16GB (2x8GB) RipjawsV Siyah DDR4 3200MHz CL15 1.35V Dual Kit Ram

Bu seçtiğim yeni parçalar birbirleriyle uyumlu mu tam bilmiyorum veya sizin önerebileceğiniz performans olarak daha iyi olan RAM, İşlemci veya Anakart varsa söyler misiniz ? Yalnız hepsinin toplamı 3500 TL'yi geçmeyecek şekilde önerirseniz daha iyi olur. Ayrıca bilgisayarımın şu an ki özellikleri zaten imzamda mevcut.

Hocam anakartınız 4133 MHz ama siz 3200 MHz RAM seçmişsiniz. Ya anakartınızı 3200 MHz destekleyecek bir anakart seçin ya da 4133 MHz RAM alın. İsterseniz linkte verdikleriniz ile de kullanabilirsiniz pek bir şey değişmeyecektir. Ama paranızın çöpe gitmemesi için benim söylediğimi yapmanız daha mantıklı.

Hocam anakartınız 4133 MHz ama siz 3200 MHz RAM seçmişsiniz. Ya anakartınızı 3200 MHz destekleyecek bir anakart seçin ya da 4133 MHz RAM alın. İsterseniz linkte verdikleriniz ile de kullanabilirsiniz pek bir şey değişmeyecektir. Ama paranızın çöpe gitmemesi için benim söylediğimi yapmanız daha mantıklı.
Teşekkürler hocam. Peki sizin önerdiğiniz 3200 MHz olan iyi bir anakart var mı ? Ayrıca seçtiğim işlemci ve RAM kaliteli mi ? Bu işlerden çok fazla anlamıyorum o yüzden biraz fazla soru sormuş gibi oldum kusura bakmayın. :)

Anakarta çok pahalı ve gereksiz. MSI Z170A Gaming Pro Carbon gibi anakartlar alın.

4133 MHz Ram yok. Anakart pahalı olsun diye 4133 MHz destekliyor. İlla o hızı destekliyor diye o hıza çıkmak gerekmez.

Teşekkürler hocam. Peki sizin önerdiğiniz 3200 MHz olan iyi bir anakart var mı ? Ayrıca seçtiğim işlemci ve RAM kaliteli mi ? Bu işlerden çok fazla anlamıyorum o yüzden biraz fazla soru sormuş gibi oldum kusura bakmayın. :)
MSI Z170M MORTAR Intel Z170 Soket 1151 DDR4 3200MHz(OC) USB 3.1 DVI&HDMI Anakart Bu anakart olabilir hocam. Hem kaliteli malzemelerden yapılmış bir anakart hem USB 3.1 desteği var hem de 3200 MHz RAM destekliyor.

Kimsede dememiş elindeki işlemciyi değiştirmeni gerektirecek aşırı performans artışı olmayacak diye. Madem değiştireceksin sistemi alacağın işlemci 6700K olmamalıdır. Ya çıkacak AMD Ryzen işlemcileri bekleyin yada X99 6850K almaya bakın.
4770 ve 6700K arasında çok fark yok diyorsunuz fakat 6850K fiyatı 2500 TL'lerde geziyor hocam. Onu alsam anakart ve RAM'e para kalmıyor. AMD işlemcilere ise her zaman önyargılı bakmışımdır.

4770 ve 6700K arasında çok fark yok diyorsunuz fakat 6850K fiyatı 2500 TL'lerde geziyor hocam. Onu alsam anakart ve RAM'e para kalmıyor. AMD işlemcilere ise her zaman önyargılı bakmışımdır.
Şu ankadi AMD işlemciler pek iyi değil evet fakat Ryzen yepyeni bir işlemci ailesi. Beklerseniz yararınıza olur.

Şu ankadi AMD işlemciler pek iyi değil evet fakat Ryzen yepyeni bir işlemci ailesi. Beklerseniz yararınıza olur.
AMD Ryzen 7700K'dan daha iyi olacak sanırım. Onu bekleyebilirim ama RAM ve Anakartı bu ara alacağım anakart olarak yukarıda arkadaşların önerdiği MSI Z170A Gaming Pro Carbon veya MSI Z170M MORTAR alacağım sanırım. Bu arada RAM olarak kimse bişey söylemedi. Seçtiğim RAM sizce iyi mi ?Yoksa aynı fiyata daha performanslı bişey alabilir miyim ? Tabi anakart ile uyumlu olacak şekilde.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı