3000 TL APU Sistem Toplama

Bütçe
3000-4000
8/16 bir işlemci APU olarak bayağı güçlü.
Hocam bu da çok pahalıymış. İşlemciye en fazla 2 bin vermek istiyorum, dediğim gibi ilerde ekran kartı fiyatları düştüğünde ekran kartı takacağım sisteme. 2 bin liraya kadar en iyi APU işlemci hangisidir?

Hocam bu da çok pahalıymış. İşlemciye en fazla 2 bin vermek istiyorum, dediğim gibi ileride ekran kartı fiyatları düştüğünde ekran kartı takacağım sisteme. 2 bin liraya kadar en iyi APU işlemci hangisidir?

Attığım model 4650G.
İleride ekran kartı ile kullanacağınız için daha iyi olur.

Attığım model 4650G.
İleride ekran kartı ile kullanacağınız için daha iyi olur.
Peki hocam son olarak, APUsuz işlemci alıp, ekran kartı olarak ucuz bir ekran kartı taksam mı daha verimli olur yoksa APUlu işlemci alıp ekran kartı almasam mı?
Örnek olarak, AMD Ryzen 5 3600X işlemci alıp Asus Geforce GT710-SL-1GD5-BRK ekran kartını almak mı yoksa dediğiniz gibi 4650G işemciyi almak mı?
Hangisi daha iyi grafik verir bana? Bu sistem toplamada biraz cahilimdir de bilgilendirirseniz sevinirim.

Hocam 4650G işlemcisinin besleyebileceği en iyi ekran kartı hangisidir? Konunun bana ait olmamasına rağmen soru sorduğum için özür dilerim.

Yok hocam sorun değil. 2060S'e kadar yolu var.

Peki hocam son olarak, apusuz işlemci alıp, ekran kartı olarak ucuz bir ekran kartı taksam mı daha verimli olur yoksa APU'lu işlemci alıp ekran kartı almasam mı?
Örnek olarak, AMD Ryzen 5 3600X işlemci alıp Asus Geforce GT710-SL-1GD5-BRK ekran kartını almak mı yoksa dediğiniz gibi 4650G işemciyi almak mı?
Hangisi daha iyi grafik verir bana? Bu sistem toplamada biraz cahilimdir de bilgilendirirseniz sevinirim.

İşlemcinin dahili grafik birimi 710'a göre daha fazla FPS verir. İdare ederim ama sonra güzel kart alırım dersen olabilir ama şu durumda mantıksız. Ne zaman sonra olur orasını kestiremiyorum.

Son düzenleme:
Yok hocam sorun değil. 2060S'e kadar yolu var.

İşlemcinin dahili grafik birimi 710'a daha fazla FPS verir. İdare ederim ama sonra güzel kart alırım dersen olabilir ama şu durumda mantıksız. Ne zaman sonra olur orasını kestiremiyorum.
Hocam ben modelleri örnek için verdim. Ekran kartı fiyatları düştüğünde kesinlikle bir ekran kartı alacağım.
APU'suz en iyi 2 bin liralık işlemci ile düşük fiyatlı bir ekran kartı önerseniz bunlar ne olurdu? (4650G'den de iyi bir işlemci)

Intel tarafında 10400F AMD tarafında 3600 öneririm zaten fazla seçenek yok. İşlemci gücü olarak 10400F daha önde ve ucuz. Ekran kartı fiyatları çok saçma o yüzden ne desem yanlış olur. İstersen kart için yeni konu aç daha fazla fikir al. 2.el piyasasına falan çok hakim değilim. Yanlış yönlendirmek istemem.

Intel tarafında 10400F AMD tarafında 3600 öneririm zaten fazla seçenek yok. İşlemci gücü olarak 10400F daha önde ve ucuz. Ekran kartı fiyatları çok saçma o yüzden ne desem yanlış olur. İstersen kart için yeni konu aç daha fazla fikir al. 2.el piyasasına falan çok hakim değilim. Yanlış yönlendirmek istemem.
Tamamdır hocam teşekkür ederim paylaştıklarınız için. İkinci ele bulaşmam, bu dönemde insanlara güven duyamıyorum. :/

Önemli değil ama sıfır şu dönemde bu bütçe ile adam akıllı kart alınmaz.
Hocam adam akıllı olsun demiyorum, ki alınmaz zaten iyi bir ekran kartı. Ucuz ekran kartı ve iyi bir işlemci mi yoksa APU işlemci mi bunun arasında kaldım. 3600 ve 710 ekran kartı gibi mesela. Bana hangisi daha iyi performans/grafik verir onun derdindeyim.

Geri
Yukarı