3000 TL civarı monitör önerisi

TilkiMilki

Hectopat
Herkese iyi sosyaller.

Halihazırda laptop kullanıyorum fakat harici bir monitör almak istedim.

144Hz olması yeterli diye düşünüyorum. Fiyat olarak da kafamda 3000TL gibi bir bütçe belirledim fakat şunu al kesinlikle pişman olmazsın veya diğerinden çok daha iyi vs. dediğiniz varsa 500-600TL kadar da aşabilirim bütçeyi.

Benim önce bu monitörü buldum.
https://www.hepsiburada.com/rampage...sync-flat-pc-oyuncu-monitoru-pm-HBC00000ERUT3

Fakat biraz daha bakınca 500 TL daha koyup ASUS almak daha mantıklı geldi.

Bu monitör ne kadar iyidir bilmiyorum fakat Samsung ve böyle bir fiyat garip geldi.

Varsa bir öneriniz beklerim.

Son düzenleme:
Öncelikle attıklarınız hiç biri alınmaz. Samsunglar aynı herhalde. 4ms zaten. Rampageye zaten bir şey demiyorum.

Alırsan lenovo pişman etmez.

Herkese iyi sosyaller.

Halihazırda laptop kullanıyorum fakat harici bir monitör almak istedim.

144Hz olması yeterli diye düşünüyorum. Fiyat olarak da kafamda 3000TL gibi bir bütçe belirledim fakat şunu al kesinlikle pişman olmazsın veya diğerinden çok daha iyi vs. dediğiniz varsa 500-600TL kadar da aşabilirim bütçeyi.

Benim önce bu monitörü buldum.
https://www.hepsiburada.com/rampage...sync-flat-pc-oyuncu-monitoru-pm-HBC00000ERUT3

Fakat biraz daha bakınca 500 TL daha koyup ASUS almak daha mantıklı geldi.

Bu monitör ne kadar iyidir bilmiyorum fakat Samsung ve böyle bir fiyat garip geldi.

Varsa bir öneriniz beklerim.

Hocam 4ms FPS oyunları için kesinlikle önermem.

ASUS TUF serisini her ne kadar birçok insan beğenmese de 3000TL bütçe ile üstüne ekleme yapman gerekmeden alabileceğin en iyi monitörlerden biridir.

Öncelikle attıklarınız hiç biri alınmaz. Samsunglar aynı herhalde. 4ms zaten. Rampageye zaten bir şey demiyorum.

Alırsan lenovo pişman etmez.
Forumda sürekli bu iki monitör söyleniyor, ne artıları var Asusa oranla.

Hocam 4ms FPS oyunları için kesinlikle önermem.

ASUS TUF serisini her ne kadar birçok insan beğenmese de 3000TL bütçe ile üstüne ekleme yapman gerekmeden alabileceğin en iyi monitörlerden biridir.
Ekstra bir fark olacağını düşünmesem de 144 yerine 165Hz ve daha uygun bir fiyat olması cezbedici ama ne eksisi var veya diğer monitörlerin ne artısı var da böyle bir fiyat farkı var onu anlamış değilim.

Forumda sürekli bu iki monitör söyleniyor, ne artıları var ASUS'a oranla.

Ekstra bir fark olacağını düşünmesem de 144 yerine 165Hz ve daha uygun bir fiyat olması cezbedici ama ne eksisi var veya diğer monitörlerin ne artısı var da böyle bir fiyat farkı var onu anlamış değilim.

Hocam piyasa böyle dengesiz şekilde devam ediyor işte. Muhakkak artı ve eksi yönleri vardır. Fakat seni oyun oynarken film izlerken rahatsız edecek durumları yok kesinlikle.

Bu monitörü 2 yıla yakın kullandım, şuan bir köşede duruyor. Hiçbir şekilde ghosting yoktu , hala taş gibi ama kenarda duruyor , panelinin renkleri baya iyi . Sadece gaming mode a geçmek bile sanki 5000 liralık monitör almışsın gibi bir hissiyat veriyor bana şahsen. Şimdi 240 hz aldım pek bir fark göremiyorum yani uzun süreli mutlu olacağınız bir seçim gibi geliyor bana.

@TilkiMilki hocam zaten arkadaşlar gerekli monitörleri atmış ikisi arasından bence ASUS olanı (TUF olanı değil) alın. ASUS'un hiçbir zaman üzdüğünü görmedim.

TUF un ne farkı var
Tuf VA panel olduğu için tavsiye etmemiş olabilir. Ayrıca bende Asus TUF VG279Q1A 27 inç IPS modeli var. Ve renk konusunda sorunlu bir seri. Kutudan çıktığı gibi kullanmak mümkün değil yeşilleri sarı, sarıları yeşil gösteriyor kırmızıları başka renk gösteriyor. Akıl almaz bir renk kalibrasyonu var. Ben baya uğraştım ve renk kalibrasyonu yaptım ama oldukça zor oldu. Yanına renkleri doğru gösteren bir viewsonic monitör koyarak ince ince 6-7 saat uğraştım, %90 oldu diyebilirim. Eğer uğraşırım diyorsan VG249Q1A modeli (bendekinin 24 inç olanı) 3,444₺

Ama 3,519₺'ya Lenovo G24-20 66CFGAC1TK varken Lenovo tavsiye ederim.

Ayrıca yenileme hızında yeterli diye bir şey yok. 60hz kullanırken yeterli geliyordu, 144e geçtim muazzam bir histi, 1 hafta sonra alıştım. 165 e geçtim farkı hissettim, yine alışmam 1 hafta sürdü. 240 deneme fırsatım oldu ve anladım ki ne kadar yüksek o kadar iyi.

Geri
Yukarı