3000 TL civarına IPS veya VA 144Hz monitör önerisi

Arkadaşlar açıkçası çok yüksek bir şiddette değilse cw sorunu pek de umurumda değil. Ölü piksel ya da ghosting sorunu olmayan bir model ise sıkıntı değil.
Kimseye yanlış bilgi vermek istemiyorum bana güvenebilirsiniz. Monitörde 2 aydır ne Ghosting ya da ölü piksel çıktı hiç bir sorun yaşamadım. Monitör üstünde sanırım siyah bir kaplama var IPS olmasına rağmen siyahlar tam siyah gibi gözüküyor garip bir şekilde.
20230310_140556.jpg

Resimde göründüğünden çok daha siyah telefon kamerası biraz parlak çekmiş arkadaki güneş ışığından dolayı.

Ghosting olmayan bir model, lakin ölü pikselde hiç bir markanın garantisi yok. G24-20 Kronik tek sorunu CW.
Ben dediğim gibi o sorunu yaşamadım konu sahibinin de yaşamayacağını düşünüyorum. Ayrıca yaşarsa kâle alınacak bir sorun değil bazı takıntılı insanlar belki takılabilir.

Arkadaşlar açıkçası çok yüksek bir şiddette değilse cw sorunu pek de umurumda değil. Ölü piksel ya da ghosting sorunu olmayan bir model ise sıkıntı değil.

Ölü piksel ve ghosting biraz şans işi fakat bu monitörde bu kronik sorunlar yok şans olarak çıkabilir tabii ki. Değişim istersiniz çıkarsa.

Tamamdır arkadaşlar önerileriniz için teşekkürler. Muhtemelen biraz bu monitör üzerine araştırma yapıp tercihimi öyle yaparım. Önerileriniz için teşekkürler.

@GTX 1080 dostum sende olmayabilir ama olanlar da var. Sende yok diye kimsede yok mu yani. Bir çok farklı kişi bu sorundan bahsetmiş. Demek ki bu sorunu yaşama ihtimali var.
Yine 3500 TL monitör önerisi konusunda daha bugün bunu anlatmıştım. Elbette ki yaşayanlar olabilir ancak çoğu gereksiz insanlar marka kötülemek amaçlı kullanmadığı monitöre yok ben şu sorunu yaşadım yaşıyorum gibi cevaplar veriyorlar sırf mesaj olsun ve ilgi duyabilmek amacıyla. Olabilir elbette ona sözüm yok ama dediğim gibi bir sürü insan var daha 2 3 gün önce yakaladım böyle insanları başka ürünlerde.

Ölü piksel ve ghosting biraz şans işi fakat bu monitörde bu kronik sorunlar yok şans olarak çıkabilir tabii ki. Değişim istersiniz çıkarsa.
Lenovo müşteri hizmetleri kötü diyorlar iadesi sıkıntı çıkarabilir ama hepsiburada gibi siteler üzerinden alırsa belki iadesini sağlayabilir. Müşteri hizmetlerini hiç deneyimlemedim sadece babamın eski Lenovo laptop'u için çok yardımcı olmuşlardı. O da bana denk gelmiş olabilir.

Geri
Yukarı